Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 19.09.2019 19:30
Disco Elysium. Wiemy kiedy zagramy w detektywistycznego RPGa
790V

Disco Elysium. Wiemy kiedy zagramy w detektywistycznego RPGa

Estońskie studio podało dokładną datę premiery tajemniczego, detektywistycznego RPGa - zagramy skompromitowanym detektywem w podeszłym wieku.

W produkcję zagramy tylko na komputerach osobistych, dokładnie 15 października tego roku. Disco Elysium jest izometrycznym RPG - debiutanckim tytułem estońskiego studia ZA/UM.

Produkcja stawia nacisk na rozbudowaną fabułę, ogrom dialogów oraz eksplorację. Gracze wcielają się w skompromitowanego stróża prawa w podeszłym wieku, który zostaje wciągnięty w grubą sprawę od której zależy jego dalsze życie. Aby dojść do sedna śledztwa, przyjdzie nam odbyć masę rozmów, manipulować ludźmi, eksplorować otoczenie, sprawdzać wszelkie poszlaki, takie jak dziwne dźwięki zza drzwi czy nieprzyjemny zapach, a w szczególnych przypadkach dojdzie nawet do walki. 

Produkcja oferuje rysowane odręcznie lokacje, a cały świat będzie wyposażony w krąg symboli, które po kliknięciu ujawnią nam cenne informacje. Gra najprawdopodobniej nie będzie posiadała polskiej wersji językowej, obecnie nie została podana cena tytułu. Jeśli jesteście zainteresowani, produkcję można dodać do listy życzeń na Steamie albo rodzimym GOGu.

Tagi: Disco Elysium ZA/UM