Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.04.2019 11:51
Alan Wake
1080V

Alan Wake 2 powstawało wiele lat temu w studiu Remedy. Co dalej z marką?

O Alan Wake 2 możemy niestety pomarzyć w najbliższych latach, chociaż studio Remedy przyznaje, że posiada pełne prawa do tego IP.

Remedy przyznało w wywiadzie udzielonym w trakcie PAX East, że posiada pełne prawa do marki Alan Wake. Pomimo tego nie zanosi się na to, by studio miało wrócić do tej serii.

Niestety ma to związek z niewypałem. Remedy przyznało się, że wiele lat temu próbowało stworzyć Alan Wake 2, ale im po prostu nie wyszło.

"Pracowaliśmy nad Alan Wake 2 wiele lat temu, ale projekt po prostu nie wypalił. Nie mamy więc nic wypracowanego w tym temacie - jesteśmy obłożeni pracą na przynajmniej kilka najbliższych lat. Faktycznie IP Alan Wake należy do nas, ale to nie jest takie proste" - powiedział Thomas Puha w wywiadzie z VG247.

Możliwe, że Remedy wróci do marki Alan Wake, ale Thomas Puha zaznaczył, że obecnie przeszkodami są "czas, pieniądze i zasoby".

Obecnie ekipa Remedy cały czas skupia się na dopieszczaniu Control, które ma pojawić się na rynku w tym roku. Niestety produkcja nie dorobiła się jeszcze dokładnej daty premiery.

Aktualnie drugi oddział Remedy, nazywany "Vanguardem", skupia się na kolejnym dużym projekcie, który niestety nie jest związany ze światem Alan Wake.

Tagi: Alan Wake alan wake 2 remedy

Nie przegap