Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 02.04.2019 16:35
Romero Games
769V

Paradox Interactive i Romero Games łączą siły, by stworzyć nową grę strategiczną

Cenione za swoje strategie Paradox Interactive i założone przez znanego game designera Johna Romero studio Romero Games nawiązało współpracę, która zaowocować ma powstaniem nowej gry strategicznej.

O fakcie poinformowano w wydanym wspólnie oświadczeniu. Paradox Interactive wespół z Romero Games ma stworzyć grę strategiczną bazująca na zupełnie nowej marce (IP).

- Jesteśmy podekscytowani, że możemy współpracować z legendami branży, Johnem i Brendą Romero, z których grami dorastaliśmy i które podziwialiśmy - napisała szefowa Paradox Ebba Ljungerud w komunikacie dla prasy. - W Paradox Interactive zbudowaliśmy renomę dzięki wysokiej jakości grom strategicznym i mamy zamiar wykorzystać to doświadczenie, by stworzyć coś wyjątkowego wraz z ekipą Romero Games.

Brenda Romero z kolei skomentowała wydarzenie następująco: - To projekt, który chcieliśmy stworzyć od dawna, dlatego cieszymy się, że wraz Paradox możemy zrealizować nasze marzenie. Nie możemy się doczekać, by móc powiedzieć wam więcej!

Oficjalną stronę projektu możecie odwiedzić pod tym adresem. Nie ujawniono tam na razie żadnych dodatkowych szczegółów (np. o platformach), ale zamieszczona informacja zachęcająca do zapisania się do newslettera sugeruje, ze więcej o grze dowiemy się jeszcze przed E3.

 

Tagi: John Romero Paradox Interactive