Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.03.2019 12:08
Nowa The Legend of Zelda
1084V

Nowa The Legend of Zelda w produkcji. Za tytuł odpowiadają autorzy serii Xenoblade

Nintendo ma wielkie plany na rozwój marki The Legend of Zelda. Nad nowym tytułem w tym uznanym świecie pracuje Monolith Software, które w ostatnich latach rozwijało gry z serii Xenoblade.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild okazało się olbrzymim sukcesem, więc nikogo nie powinno dziwić, że Nintendo zamierza w odpowiedni sposób wykorzystać markę. Firma potwierdziła prace nad The Legend of Zelda: Link’s Awakening, ale to najwidoczniej tylko jeden z aktualnie rozwijanych projektów.

Sprzedaż gier w Japonii. Super Smash Bros. Ultimate goni Splatoona 2

Pracownicy Monolith Software na swojej witrynie odpowiedzialnej za rekrutację nowych specjalistów przygotowali specjalną zakładkę z motywem The Legend of Zeldy, na której firma poszukuje nowych artystów technologicznych, programistów, projektantów, czy też kierownika projektu. Firma nie przedstawia szczegółów, jednak nowe osoby będą zaangażowane w „kreowanie nowych niespodzianek i emocji”.

Monolith Software już wcześniej miało okazję pracować przy The Legend of Zelda: Skyward Sword – zespół wtedy odpowiadał za elementy artystyczne i graficzne. Część pracowników była także zaangażowana z The Legend of Zelda: Breath of the Wild i w tym wypadku ponad 100 deweloperów odpowiadało za otwarty świat.

Teraz najwidoczniej Monolith Software otrzyma swoją szansę na przygotowanie zupełnie nowej gry – są to aktualnie wyłącznie przypuszczenia, ale w innej sytuacji zespół nie zajmowałby się rekrutacją.

Warto zaznaczyć, że Monolith Software w 2017 roku zakończyło prace nad Xenoblade Chronicles 2, a mniejszy zespół zajął się opracowaniem Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country. Rozszerzenie trafiło na rynek w ubiegłym roku.

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/03/28/breath-of-the-wild-co-developer-monolith-soft-hiring-for-another-zelda-project

Tagi: Monolith Productions the legend of zelda zelda