Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2019 12:42
Fallout 76 survival
477V

Fallout 76 z trybem przetrwania. Beta dostępna na serwerach

Bethesda rozpoczyna testowanie dużej aktualizacji do Fallout 76. Na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych udostępniono nowy tryb. Gracze mogą sprawdzić zabawę polegającą na przetrwaniu. Poznajcie szczegóły.

Twórcy Fallout 76 nie rezygnują z rozwijania sieciowej produkcji. Na serwerach właśnie wylądował tryb, który wpływa na rywalizację, zasady PvP, mechanikę śmierci, system odradzania, czy też zdobywane doświadczenie. Wariant zabawy pojawia się w menu głównym – teraz wybierzemy jedną z opcji rozgrywki.

Nowe gry Bethesdy trafią jednak na Steama

Pliki wylądowały na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych, więc teraz wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić nową formę zabawy. Autorzy oczywiście nie kończą rozwijania survivalu, ale już teraz warto zapoznać się z podstawowymi zasadami:

 • Poczucie zagrożenia - W trybie przetrwania nastaje otwarty sezon polowań na innych mieszkańców! Wciąż można zaliczać zadania, odkrywać i łupić do woli, ale można też atakować innych graczy, bez żadnych ograniczeń. Jest tylko jeden haczyk - oni też mogą atakować was. Trzeba więc być sprytnym podczas ruszania na polowanie, ponieważ na mapie nie będą zaznaczeni żadni gracze, z wyjątkiem tych, za których głowę wyznaczono nagrodę oraz trójki ze szczytu rankingów najdłuższego życia (więcej na ten temat poniżej).
 • PvP o wysoką stawkę - Kiedy uda wam się już upolować zwierzynę, zyskacie dwa razy więcej kapsli niż za zabicie mieszkańca w trybie przygody. Po śmierci, gracze pozostawiają po sobie wszystkie swoje śmieci oraz losową liczbę przedmiotów pomocy, które przenosili. To wszystko będzie można zgarnąć, o ile tylko nie będzie w pobliżu nikogo, kto będzie miał na to chrapkę. A jeśli rywalowi uda się was zabić, natychmiast zauważycie, że opcja Szukaj zemsty została wyłączona. Możecie jednak wydać trochę kapsli, aby wyznaczyć nagrodę za głowę danego gracza, przez co wszyscy w tym świecie będą mogli zacząć polowanie na niego. Czy użyjecie tej funkcji, aby spróbować szczęścia w kolejnym starciu czy pozwolicie innemu mieszkańcowi wymierzyć sprawiedliwość swojemu zabójcy... to już zależy wyłącznie od was.
 • Z myślą o walce - W trybie przetrwania dokonaliśmy kilku sporych zmian jeśli chodzi o obrażenia PvP, aby uzbrojenie stało się bardziej zabójcze, jednocześnie ograniczając prawdopodobieństwo, że inny mieszkaniec zlikwiduje was jednym trafieniem. Aby jeszcze bardziej wyrównać zasady walki, jednocześnie działać będą efekty leczenia tylko jednego stimpaka każdego typu, dzięki czemu nikt nie zyska przewagi gromadząc mnóstwo stimpaków. Dodatkowo, odradzać się będzie można wyłącznie w C.A.M.P., Krypcie 76 i na stacjach kolejowych. Szybka podróż również będzie ograniczona do tych miejsc z dodatkowym uwzględnieniem posiadanych warsztatów. Gracz stanie się nieśmiertelny przez krótki czas odrodzeniu i szybkiej podróży, co powinno zapobiec nieprzyjemnym niespodziankom po wczytywaniu. Należy jednak pamiętać, że efekt nieśmiertelności zostanie usunięty, jeśli wcześniej gracz użyje broni.
 • Kluczem są PD! - Aby pomóc wam w nadążeniu za niebezpieczeństwami, czyhającymi na pustkowiu, dajemy wam stałą premię 20% do wszystkich PD, zyskanych w trybie przetrwania. Powinno to pomóc nowym postaciom szybko nabrać formy do walki, a doświadczonym bohaterom szybciej awansować podczas podbijania Appalachów. Skoro omówiliśmy już główne różnice pomiędzy przygodą i przetrwaniem, przyjrzyjmy się możliwościom popisania się umiejętnościami na nowych rankingach trybu przetrwania.

W trybie przetrwania wylądowały specjalne rankingi, które śledzą dokładnie Wasze aktywności – śmiałkowie mogą porównywać swoje dokonania z innymi graczami. Pewną ciekawostką jest fakt, że najlepsi gracze w danych kategoriach (rankingach) otrzymają brązowy, srebrny lub złoty medal obok swoich pseudonimów i następnie są wyświetlani na mapie – tak aby inni mogli ruszyć na polowanie.

Tak prezentują się najważniejsze elementy trybu survival w Fallout 76:

Wyzwania tygodniowe z legendarnymi nagrodami

 • Dodaliśmy nowe wyzwania tygodniowe, za których realizowanie przyznawane będą legendarne nagrody.
 • Podczas bety trybu przetrwania, a także w przyszłości po jej zakończeniu, co tydzień dodawane będą nowe wyzwania tygodniowe, każde zawierające inną nagrodę.
 • Realizacja pierwszych sześciu wyzwań tygodniowych bety trybu przetrwania nagradzana będzie legendarnym uzbrojeniem. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule zawierającym informacje o becie trybu przetrwania opublikowanym niedawno na Fallout.com.

Mechanika śmierci z wysokimi stawkami

 • W chwili śmierci gracze upuszczać będą wszystkie posiadane śmieci oraz losową liczbę przedmiotów pomocy znajdujących się w ich ekwipunkach.
 • Nagroda w postaci kapsli za zabicie innego gracza oraz kapsle tracone przez ofiary takich zabójstw w trybie przetrwania będą podwojone.
 • Gracz zabity w walce z innym graczem może wydać część posiadanych kapsli, aby wyznaczyć nagrodę za głowę swojego zabójcy.

Ograniczenia związane z szybką podróżą i miejscami odrodzenia

 • Szybka podróż jest ograniczona do Krypty 76, C.A.M.P. gracza, stacji kolejowych i warsztatów należących do gracza.
 • Odradzanie się jest ograniczone do Krypty 76, C.A.M.P. gracza i stacji kolejowych.
 • Po szybkiej podróży lub odrodzeniu gracze zyskają na krótki czas nieśmiertelność. Użycie przez nich broni spowoduje natychmiastową utratę tej ochrony.

Rankingi

 • Zaimplementowaliśmy rankingi szeregujące graczy w aktualnym świecie według różnych kategorii na podstawie ich osiągnięć w obecnym życiu, a także w najlepszym życiu w danym tygodniu.
 • Trzech graczy ze szczytu rankingu najdłuższego życia zostanie wyróżnionych odpowiednio złotym, srebrnym i brązowym medalem widocznym przy ich ikonach.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76

Nie przegap