BAFTA zdominowane przez God of War. Tytuł z największą liczbą nominacji
Ubiegłoroczny hit z PlayStation 4 wyróżniony przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. BAFTA ujawniło nominacje i twórcy God of War mogą wrócić z największą liczbą statuetek.
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych przedstawiła nominacje dla najlepszych gier ubiegłego roku. Rozdanie nagród odbędzie się 4 kwietnia w londyńskim Queen Elizabeth Hall i ponownie gospodarzem wydarzenia został Dara O'Briain.
PlayStation Plus 25% taniej. Nadchodzi promocja
Zbliżające się rozdanie nagród BAFTA może okazać się wielkim świętem Sony Santa Monica, ponieważ God of War otrzymał aż dziesięć nominacji – tytuł został wyróżniony za osiągnięcia pod względem muzyki oraz grafiki, akcję, design, muzykę, scenariusz oraz aż czwórka aktorów może zgarnąć statuetkę za najlepsze wystąpienie.
Interesująco na pewno zapowiada się rywalizacja o najważniejszą nagrodę – Grę Roku może otrzymać God of War, Red Dead Redemption 2, Return of the Obra Dinn, Celeste i Assassin's Creed Odyssey.
Red Dead Redemption 2 nie może narzekać na brak wyróżnień – sześć nominacji dla tytułu Rockstar to niezły wynik... Choć warto zauważyć, że także niezależne Return of the Obra Dinn może wrócić z sześcioma nagrodami.
Osiągnięcie pod względem artystycznym
- DETROIT: BECOME HUMAN Guillaume de Fondaumière, David Cage, John O’Brien – Quantic Dream/Sony Interactive Entertainment Europe
- GRIS Development Team – Nomada Studio/Devolver Digital
- GOD OF WAR Development Team – Santa Monica Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
- MARVEL’S SPIDER-MAN Development Team – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe
- RED DEAD REDEMPTION 2 Development Team – Rockstar Games/Rockstar Games
- RETURN OF THE OBRA DINN Lucas Pope – Lucas Pope/3909
Osiągnięcie pod względem muzycznym
- BATTLEFIELD V Development Team – EA Dice/Electronic Arts
- DETROIT: BECOME HUMAN Guillaume de Fondaumière, David Cage, John O’Brien – Quantic Dream/Sony Interactive Entertainment Europe
- GOD OF WAR Mike Niederquell, Todd Piperi, Leilani Ramirez – Santa Monica Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
- MARVEL’S SPIDER-MAN Paul Mudra, Phillip Kovats, Dwight Okahara – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe
- RED DEAD REDEMPTION 2 Development Team – Rockstar Games/Rockstar Games
- TETRIS EFFECT Hydelic, Noboru Mutoh, Takako Ishida – Monstars Inc. and Resonair/Enhance, Inc.
Najlepsza gra
- ASSASSIN’S CREED ODYSSEY Development Team – Ubisoft Quebec/Ubisoft
- ASTRO BOT: RESCUE MISSION Development Team – SIE Japan Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
- CELESTE Development Team – Matt Makes Games Inc./Matt Makes Games Inc.
- GOD OF WAR Cory Barlog, Yumi Yang, Shannon Studstill – Santa Monica Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
- RED DEAD REDEMPTION 2 Development Team – Rockstar Games/Rockstar Games
- RETURN OF THE OBRA DINN Lucas Pope – Lucas Pope/3909
Najlepsza brytyjska gra
- 11-11: MEMORIES RETOLD Dan Efergan, Bram Ttwheam, George Rowe - Digixart, Aardman & Bandai Namco Entertainment Europe/Bandai Namco Entertainment Europe
- FORZA HORIZON 4 Development Team – Playground Games/Microsoft Studios
- RED DEAD REDEMPTION 2 Development Team – Rockstar Games/Rockstar Games
- THE ROOM: OLD SINS Development Team – Fireproof Games/ Fireproof Games
- OVERCOOKED 2 Development Team – Ghost Town Games & Team 17/ Team 17
- TWO POINT HOSPITAL Development Team – Two Point Studios/SEGA
Najlepszy debiut
- BEAT SABER Development Team – Beat Games/Beat Games
- CULTIST SIMULATOR Alexis Kennedy, Lottie Bevan – Weather Factory/Humble Bundle
- DONUT COUNTY Ben Esposito – Ben Espositio/Annapurna Interactive
- FLORENCE Development Team – Mountains/Annapurna Interactive
- GRIS Development Team – Nomada Studio/Devolver Digital
- YOKU’S ISLAND EXPRESS Development Team – Villa Gorilla/Team 17
Najlepsza ewolucja
- DESTINY 2: FORSAKEN Development Team – Bungie/Activision
- ELITE DANGEROUS: BEYOND Development Team – Frontier/Frontier
- FORTNITE Development Team – Epic Games/Epic Games
- OVERWATCH Development Team – Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment
- SEA OF THIEVES Development Team – Rare Ltd/Microsoft Studios
- TOM CLANCY’S RAINBOW SIX SIEGE Development Team – Ubisoft Montreal/Ubisoft
Najlepsza gra rodzinna
- LEGO DISNEY PIXAR’S THE INCREDIBLES Pete Gomer, Dan Crossley, Nicholas Ricks – TT Games/WB Games
- NINTENDO LABO Development Team – Nintendo EPD/Nintendo
- OVERCOOKED 2 Development Team – Ghost Town Games & Team17/Team17
- POKÉMON: LET’S GO, PIKACHU! AND LET’S GO, EEVEE! Development Team – Game Freak/The Pokémon Company and Nintendo
- SUPER MARIO PARTY Development Team – NDCube/Nintendo
- YOKU’S ISLAND EXPRESS Development Team – Villa Gorilla/Team 17
Najlepsza gra poza rozrywką
- 11-11: MEMORIES RETOLD Yoan Fanise, Dan Efergan, Lionel Lovisa - Digixart, Aardman & Bandai Namco Entertainment Europe/Bandai Namco Entertainment
- CELESTE Development Team – Matt Makes Games Inc./Matt Makes Games Inc.
- FLORENCE Development Team – Mountains/Annapurna Interactive
- LIFE IS STRANGE 2 Michel Koch, Raoul Barbet - DONTNOD Entertainment/Square Enix
- MY CHILD LEBENSBORN Development Team - Sarepta Studio AS/Teknopilot AS, Sarepta Studio AS
- NINTENDO LABO Development Team – Nintendo EPD/Nintendo
Najlepszy design
- ASTRO BOT: RESCUE MISSION Development Team – SIE Japan Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
- CELESTE Development Team – Matt Makes Games Inc./Matt Makes Games Inc.
- GOD OF WAR Development Team - Santa Monica Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
- INTO THE BREACH Justin Ma, Matthew Davis – Subset Games/Subset Games
- MINIT Development Team - JW, Kitty, Jukio, and Dom/Devolver Digital
- RETURN OF THE OBRA DINN Lucas Pope – Lucas Pope/3909
Największa innowacja
- ASTRO BOT: RESCUE MISSION Development Team – SIE Japan Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
- CELESTE Development Team – Matt Makes Games Inc./Matt Makes Games Inc.
- CULTIST SIMULATOR Alexis Kennedy, Lottie Bevan – Weather Factory/Humble Bundle
- MOSS Development Team – Polyarc/Polyarc
- NINTENDO LABO Development Team – Nintendo EPD/Nintendo
- RETURN OF THE OBRA DINN Lucas Pope – Lucas Pope/3909
Najlepsza gra mobilna
- ALTO’S ODYSSEY Development Team – Team Alto/Snowman
- BRAWL STARS Development Team – Supercell/Supercell
- DONUT COUNTY Ben Esposito – Ben Esposito/Annapurna Interactive
- FLORENCE Development Team – Mountains/Annapurna Interactive
- REIGNS: GAME OF THRONES François Alliot, Tamara Alliot, Arnaud De Bock – Nerial/Devolver Digital
- THE ROOM: OLD SINS Development Team – Fireproof Games/Fireproof Games
Najlepszy tryb multiplayer
- A WAY OUT Development Team – Hazelight/EA Originals
- BATTLEFIELD V Development Team – EA DICE/Electronic Arts
- OVERCOOKED 2 Development Team – Ghost Town Games & Team 17/Team 17
- SEA OF THIEVES Development Team – Rare Ltd/Microsoft Studios
- SUPER MARIO PARTY Development Team – NDCube/Nintendo
- SUPER SMASH BROS. ULTIMATE Development Team – Nintendo, Bandai Namco Studios and Sora Ltd/Nintendo
Najlepsza muzyka
- CELESTE Lena Raine – Matt Makes Games Inc./Matt Makes Games Inc.
- FAR CRY 5 Development Team – Ubisoft Montreal/Ubisoft
- FLORENCE Development Team – Mountains/Annapurna Interactive
- GOD OF WAR Bear McCreary, Keith Leary, Peter Scaturro - Santa Monica Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
- GRIS Development Team – Nomada Studios/Devolver Digitial
- TETRIS EFFECT Hydelic, Noboru Mutoh, Takako Ishida – Monstars Inc. and Resonair/Enhance, Inc.
Najlepszy scenariusz
- FLORENCE Writing Team – Mountains/Annapurna Interactive
- FROSTPUNK Writing Team – 11 Bit Studios/11 Bit Studios
- GOD OF WAR Cory Barlog, Matt Sophos, Richard Zangrande Gaubert – Santa Monica Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
- MARVEL’S SPIDER-MAN Writing Team - Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe
- RED DEAD REDEMPTION 2 Dan Houser, Rupert Humphries, Michael Unsworth - Rockstar Games/Rockstar Games
- RETURN OF THE OBRA DINN Lucas Pope – Lucas Pope/3909
Najlepsze oryginalne IP
- DEAD CELLS Development Team – Motion Twin/Motion Twin
- FLORENCE Development Team – Mountains/Annapurna Interactive
- INTO THE BREACH Development Team – Subset Games/Subset Games
- MOSS Development Team – Polyarc/Polyarc
- RETURN OF THE OBRA DINN Lucas Pope – Lucas Pope/3909
- SUBNAUTICA Development Team – Unknown Worlds Entertainment/Unknown Worlds Entertainment
Najlepsze wystąpienie
- CHRISTOPHER JUDGE jako Kratos w God of War
- DANIELLE BISUTTI jako Freya w God of War
- JEREMY DAVIES jako The Stranger w God of War
- MELISSANTHI MAHUT jako Kassandra of Sparta w Assassin’s Creed Odyssey
- ROGER CLARK jako Arthur Morgan w Red Dead Redemption 2
- SUNNY SULJIC jako Atreus w God of War
EE MOBILE Gra Roku (głosuje publiczność)
- BRAWL STARS – Supercell/Supercell
- CLASH ROYALE – Supercell/Supercell
- FORTNITE - Epic Games/Epic Games
- OLD SCHOOL RUNESCAPE – Jagex/Jagex
- POKÉMON GO – The Pokémon Company, Niantic/Nintendo
- ROBLOX – Roblox Corporation/Roblox Corporation