Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.02.2019 21:06
Huawei Mate X zapka
6687V

Huawei Mate X to rywal Samsunga Galaxy Fold. Wyciek składanego smartfona z Chin

Samsung w tym tygodniu pokazał Galaxy Fold, więc tylko kwestią czasu są ruchy konkurencji.  Huawei odsłoni swoje karty jeszcze w tym miesiącu, ponieważ już w Barcelonie zobaczymy Mate X – składany smartfon prosto z Chin. Dzisiaj możemy spojrzeć na jego pierwszą prezentację.

W dniach 25-28 lutego odbędzie się Mobile World Congress. Jest to kolejna ważna impreza dla sympatyków nowoczesnych technologii i podczas wydarzenia zobaczymy Huawei Mate X. Smartfon został dostrzeżony na sporym plakacie.

Huawei nie potrzebuje USA. "Oni nas nie zniszczą. Świat nie może nas porzucić"

Huawei Mate X zostanie oficjalnie pokazany na targach MWC, więc już za kilka dni powinniśmy otrzymać wszystkie szczegóły dotyczące smartfona. Pierwszy plakat pokazuje sporą ciekawostkę, ponieważ w tym wypadku urządzenie składa się do wewnątrz – w drugą stronę względem Samsunga Galaxy Fold.

Propozycja Huawei jest dość zaskakująca, ponieważ widzimy tutaj dość wąski ekran, który dopiero po rozłożeniu wygląda… Normalnie. Mate X po złożeniu ma dość nietypowy rozmiar i szczerze mówiąc nie jestem przekonany, czy korzystanie z urządzenia będzie wygodne.

Pojawienie się Huawei Mate X to moim zdaniem naprawdę dobra wiadomość, ponieważ choć aktualnie składane smartfony są wyłącznie ciekawostką, to jednak w przyszłości – jeśli producenci będą rozwijać technologię – może z tych urządzeń wyrosnąć coś naprawdę ciekawego.

Dla przypomnienia - poznajcie szczegóły Samsunga Galaxy Fold.

Huawei Mate X

Źródło: Twitter

Tagi: Huawei Huawei Mate X składany smartfon

Nie przegap