Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.02.2019 15:20
Rainbow Six: Siege. Ubisoft zdradza plany wsparcia w 4. roku gry
812V

Rainbow Six: Siege. Ubisoft zdradza plany wsparcia w 4. roku gry

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege wkracza w czwarty rok obecności na rynku. Ubisoft przygotował plan działania i rozpiskę nowej zawartości. Na co mogą liczyć gracze?

W poprzednich latach Ubisoft bardziej skupiał się w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege na dodawaniu nowej zawartości niż poprawianiu w grze już obecnej. W tym roku (od nowego sezonu) będzie inaczej. Priorytetem będą tzw. poprawki QOL (quality of life).

Rainbow Six Siege. Operation Burnt Horizon w pełnej krasie. Pokaz nowych Operatorów

Czwarty rok upłynie więc pod dyktando poprawek i przebudowy gry, co nie oznacza jednak brak nowej zawartości. Na początek, o czym już wiemy, do gry trafią australijscy operatorzy i nowa mapa - Outback. Całość nosi tytuł Burnt Horizon. Drugi sezon przyniesie nam operatorów z USA i Danii wraz z przebudową mapy Kafe. Trzeci sezon to operatorzy z Peru i Meksyku, a do tego przebudowa mapy Kanal. Czwarty rok zakończony zostanie operatorami z Kenii i Indii oraz przebudową mapy Theme Park.

Rainbow Six Siege roadmap year 4

A jak wyglądać będą inne nowości i poprawki? Ubisoft zapowiedział, że przebudowani zostaną operatorzy Lion i Dokkaebi. Zostanie dodany także balans cenowy starszych operatorów, którzy będą znacznie tańsi niż ci, którzy do gry dopiero trafili. Jeśli chodzi o operatorów, warto też zaznaczyć, że Ash straci celownik ACOG, a Capitao — poprawione rozchodzenie się ognia.

Zaimplementowany zostanie reverse friendly fire, który po drugim TK będzie sprawiał, że strzelając w towarzyszy, będziemy tracili zdrowie. Z bety wyjdzie wreszcie tryb rankingowy,  pojawią się także nowe wydarzenia sezonowe.

Jak wspomniałem wcześniej, trzy mapy zostaną przebudowane od zera. Przygotowana zostanie także playlista dla początkujących graczy. Trafią na nią osoby mające poziom poniżej 50.

Tagi: pc playstation 4 Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Ubisoft Ubisoft Montreal xbox one

Nie przegap