Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 26.01.2019 18:00
Life is Strange 2. Deweloperzy potwierdzają - tylko pierwszy odcinek można kupić oddzielnie
994V

Life is Strange 2. Deweloperzy potwierdzają - tylko pierwszy odcinek można kupić oddzielnie

Drugi odcinek Life is Strange 2 jest już dostępny. Niestety premiera kontynuacji nowej historii nie obyła się bez zaskakujących decyzji.

Na drugi odcinek Life is Strange 2 trzeba było czekać od września ubiegłego roku. Czy było warto? Tego dowiecie się, czytając naszą recenzję (link poniżej). Niemniej jednak Dontnod Entertainment podjęło pewną decyzję, która może zaskoczyć fanów. 

Life is Strange 2 - recenzja drugiego epizodu

Przy poprzednich grach producent nie decydował się udostępniać każdego odcinka oddzielnie. Teraz zmieniono system dystrybucji i pierwszy epizod można nabyć w formie stand-alone, jednak aby poznać ciąg dalszy, musicie kupić przepustkę sezonową, który umożliwi zapoznanie się z kompletem pięciu części.

Deweloperzy opublikowali na Steamie oświadczenie, w którym tłumaczą decyzję:

Aby zagrać w Life is Strange: Before the Storm i inne nasze gry, trzeba było posiadać przepustkę sezonową. Spodziewaliśmy się, że z powodu zmiany bohaterów niektórzy z Was będą chcieli wypróbować pierwszy odcinek, zanim zdecydują się na kupno pełnej gry. Dlatego daliśmy Wam możliwość kupienia pierwszego epizodu, karnetu na odcinki 2-5, jak również całego sezonu. Próbowaliśmy to wyjaśnić na stronie sklepu, ale teraz widzimy, że oczekiwano, iż wszystkie odcinki będą dostępne osobno. Rozumiemy, że mogliśmy to wyjaśnić w naszych komunikatach i szczerze przepraszamy za to. 

Tagi: