Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.01.2019 17:40
Blizzard zbanował 18 tysięcy graczy w Overwatch
2138V

Blizzard zbanował 18 tysięcy graczy w Overwatch

Blizzard mocno wszedł w nowy rok. Kontynuując walkę z toksyczną społecznością Overwatcha, zbanowano 18 tysięcy graczy.

Kilka miesięcy temu, Jeff Kaplan zapowiedział wzmożoną walkę z toksyczną społecznością Overwatcha, która według opinii wielu, jest przeszkodą dla chcących grać w grę dziewczyn. Nie wiem, czy ilość trolli i głupich ludzi jest większa niż w innym, dowolnym sieciowym FPS-ie, ale Blizzard uważa że tak.

Overwatch z bitwą cosplayerów. Blizzard pokazuje oddanych fanów

Co jakiś czas Blizzard publikuje informacje o banach, które rozdano. Tym razem postanowiono posprzątać trochę łajna w centrum chamstwa i seksizmu overwatchowego - Korei Południowej. Tamtejsza ekipa odpowiedzialna za grę poinformowała o zbanowaniu 18 188 graczy. Ich pełną listę zamieszczono na forach gry jako przestrogę.

Czy to cokolwiek pomoże w dłuższej perspektywie - ciężko stwierdzić. Różne sytuacje pokazują, że ostrzeżenia i bany nie robią wrażenia na trollującym lub po prostu chamie, który pewnych rzeczy nie rozumie.

Osoby zarządzające Overwatchem kolejny raz zaznaczyły, że walka z toksycznością grających w ich grę jest priorytetem i nikt się nie cofnie. Spodziewajmy się więc kolejnej fali banów za jakiś czas.

Źródło: https://dotesports.com/overwatch/news/blizzard-punishes-18000-overwatch-accounts-in-south-korea-for-toxicity

Tagi: Blizzard Blizzard Entertainment Overwatch pc playstation 4 Xbox One xboxone