Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 07.12.2018 19:27
Dragon Quest XI S - nowe informacje jeszcze w tym miesiącu
668V

Dragon Quest XI S - nowe informacje jeszcze w tym miesiącu

Dragon Quest XI S to powstająca z myślą o Nintendo Switch nowa wersja gry, której zachodnia premiera odbyła się we wrześniu. Square Enix nie było do tej pory zbyt skore do dzielenia się informacjami na jej temat, ale powinno to ulec zmianie już niebawem.

Japońska firma poinformowała dziś, że zorganizowane zostanie specjalne wydarzenie poświęcone grze w ramach odbywającej się w tym miesiącu Jump Festy 2019 (22-23 grudnia). Pojawi się na nim twórca serii Yuji Horii, producent, reżyser Dragon Quest XI oraz specjalni goście.

Wersja na Switcha została zapowiedziana przed premierą tej konsoli, gdy znana była ona jeszcze pod nazwą roboczą NX. Potem jednak w temacie zapanowała posucha informacyjna. Trwała do września tego roku, gdy Horii podczas Tokyo Game Show mimochodem zapowiedział, że do tytułu gry zostanie dodana literka "S". Oznacza ona kilka rzeczy: Switch, special, shaberu (japoński czasownik "mówić") i seiyuu (aktor dubbingowy). Na tej podstawie spekulować można, że Dragon Quest XI S będzie najprawdopodobniej posiadał voice-acting (w japońskiej wersji go nie było) i dodatkową zawartość niedostępną na PS4 i PC.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age ukazał się na Zachodzie we wrześniu tego roku. Po angielsku dostępna była tylko wersja z PS4 i PC. Wliczając Japonię, do tej pory sprzedano ponad 4 miliony egzemplarzy gry.

W odróżnieniu od wersji z 3DS-a Dragon Quest XI S także powinien zostać zlokalizowany.

Źródło: https://gamestalk.net/post-113603/

Tagi: Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age nintendo switch Square Enix

Nie przegap