SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.10.2018 16:42
Lootboksy to nie hazard. Irlandzki rząd wydał komunikat
337V

Lootboksy to nie hazard. Irlandzki rząd wydał komunikat

Powoli zaczyna nam się klarować podejście rządów do tzw. lootboksów (skrzynek z losową zawartością) w grach. Kolejny rząd, tym razem Irlandii uznał, że to nie jest hazard.

Irlandzki rząd od pewnego czasu badał temat lootboksów o którym było wyjątkowo głośno pod koniec zeszłego roku. Przewodził w tych badaniach Departament Sprawiedliwości w irlandzkim rządzie. Jego zadanie było proste - na bazie znanych mechanik i procentowych szans ocenić, czy można to podciągnąć pod hazard jak chcieli gracze.

Halo Infinite nie będzie miał lootboksów, za które zapłacimy prawdziwymi pieniędzmi

Irlandia uznała jednak, że lootboksy z hazardem nie mają nic wspólnego i nie będą wprowadzane żadne dodatkowe obostrzenia. Co ciekawe, Irlandia jest jednym z członków Europejskiego Forum do Spraw Hazardu, ale mimo tego, nie zamierza podjąć jakichkolwiek działań w temacie skrzynek.

Minister David Stanton poinformował więc, że ewentualne tematy z lootboksami podlegają pod normalne przepisy prawa, a nie pod przepisy antyhazardowe. Irlandia tym samym dołączyła do grupy krajów, które umywają ręce od tematu. Należą do nich:

  • Wielka Brytania
  • Francja
  • Niemcy
  • Dania
  • Nowa Zelandia

Jedynym krajem, który jednoznacznie określił temat skrzynek jako hazard, pozostaje więc Belgia w której gry muszą być modyfikowane by nie oferować skrzynek (lub ich odpowiednika) z losową zawartością.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-10-01-loot-boxes-fall-within-normal-consumer-law-not-gambling-legislation-says-irish-government

Tagi: FIFA 19 lootbox