Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.10.2018 15:41
Weedcraft Inc to polski tycoon podejmujący temat hodowli marihuany
1085V

Weedcraft Inc to polski tycoon podejmujący temat hodowli marihuany

Znalezienie dobrego tematu na grę to podstawa? Warszawskie Vile Monarch postanowiło zaskoczyć tworząc ekonomiczną strategię przedstawiającą rynek marihuany. Gracze otrzymają możliwość wkroczenia w wielki biznes.

Weedcraft Inc to strategia ekonomiczna podejmująca temat marihuany. Gracze otrzymają możliwość wkroczenia w biznes Stanów Zjednoczonych i wezmą pod lupę temat produkcji, sprzedaży, czy też nawet aspektów politycznych i kulturowych.

SCUM dopiero co trafił na Steam a już bije rekord sprzedaży Devolver Digital

Za Weedcraft Inc odpowiadają Vile Monarch, czyli zespół, który stworzył między innymi Crush Your Enemies oraz Oh...Sir!, a w zespole znajdują się osoby współodpowiedzialne za This War of Mine oraz zasilone talentem twórców maczających palce m.in. w serii Wiedźmin, Hard West czy Shadow Warrior 2.

Podczas rozgrywki będziemy zarządzać zasobami przy hodowli oraz dystrybucji, kultywować rośliny czy krzyżować ze sobą różne ich odmiany, aby stworzyć nowe, przycięte pod gusta wyrobionej klienteli. Twórcy pozwolą również dbać o personel lub atakować konkurencję.

„Zupełnie jak w życiu, biznes związany z trawką to mnóstwo okazji i jeszcze więcej problemów. Policja i politycy nie pozostaną obojętni na decyzje graczy, skupionych na dążeniu do maksymalizacji wzrostu i minimalizacji ryzyka.”

Deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę, że podejmują trudny i kontrowersyjny temat, ale chcą przedstawić go we wnikliwy i niebanalny sposób, oferując wachlarz urozmaiconych scenariuszy, pełnych unikalnych postaci, w miarę rozwoju imperium stających po stronie graczy i przeciwnej.

„Trzymanie się z politykami, opłacanie glin, walka o dostęp do terapeutycznej marihuany czy wykorzystywanie systemu prawnego – wszystkie obrane kroki prowadzą tylko w jednym kierunku: zamiany zielonego w zielone”

Ścieżkę dźwiękową tworzą czołowi polscy producenci hip hopowi, m.in. DJ Eprom (Sztigar Bonko, współpraca z Fiszem i Emade, czy Tym Typem Mesem) i ES.CE. Premiera w wersji na PC odbędzie się w 2019 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Devolver Digital vile monarch Weedcraft In Weedcraft Inc zapowiedź

Nie przegap