Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.09.2018 09:48
World of Final Fantasy Maxima
512V

Co nowego w World of Final Fantasy Maxima? Mamy też zwiastun

World of Final Fantasy Maxima zostało zapowiedziane na ostatnim Nintendo Direct. Poza Switchem, gra trafi też na Xboksa One, a posiadacze PS4 i PC nową zawartość dostaną w formie DLC.

World of Final Fantasy niestety dla Square wielkim hitem komercyjnym nie było, mimo ogólnie dobrej jakości gry. Tytuł z założenia miał zachęcić młodszego gracza do poznania serii Final Fantasy, ale trafił raczej do starych wyjadaczy. Ich opinie o grze też były podzielone (mi gra się jednak podobała).

Ofensywa Final Fantasy na Xbox One i Nintendo Switch. Gracze zagrają w 9 gier

Dlatego niektórych zdziwiło, że Square postanowiło rozbudować grę i wydać ją jako World of Final Fantasy Maxima na Switchu i Xboksie One, dorzucając nową zawartość na PC i PS4 w formie płatnego DLC.

Co nowego znajdziemy w WoFF Maxima? Przede wszystkim w grze pojawi się system Avatar Change, który pozwoli nam poprowadzić w walce postaci z serii Final Fantasy, które do tej pory funkcjonowały jako jednorazowe przyzwania. Oczywiście w grze zameldują się nowi bohaterowie z serii.

Zgodnie z trendami Square, w World of Final Fantasy Maxima wyląduje także Noctis z którym będzie można łowić ryby w minigrze. Do tego dostaniemy nowe Miraże (potworki z których możemy korzystać) oraz dodatkowe wyzwania w dungeonach.

Premierę zaplanowano na 6 listopada.

Tagi: nintendo switch pc playtstation 4 Square Enix world of Final Fantasy World of Final Fantasy Maxima xbox one

Nie przegap