Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.09.2018 08:19
Sony definitywnie kończy z produkcją Vity
3074V

Sony definitywnie kończy z produkcją Vity

PlayStation Vita dociera do kresu swoich dni. Sony właśnie ogłosiło, że produkcja konsoli zostanie wkrótce zakończona.

PlayStation Vita mimo że jest kawałkiem świetnej konsoli przenośnej, nigdy nie została właściwie zagospodarowana przez Sony, które widząc nikłe zainteresowanie ze strony graczy, szybko wycofało się ze wspierania sprzętu.

PlayStation Vita nie powiedziała ostatniego słowa. Sony aktualizuje przenośną konsolę

Kilka tygodni temu mogliście przeczytać, że Sony kończy z produkcją kart na gry z Vity, co pozwoliło niektórym sądzić, że produkcja samej konsoli również zostanie zakończona. I tak właśnie się stanie, co potwierdził jeden z wiceprezesów Sony - Hiroyuki Oda.

Oda w rozmowie z magazynem Famitsu zdradził, że Sony zakończy produkcje Vity w Japonii w 2019 roku. Jako, że sprzęt nie jest już produkowany w USA i Europie, będzie to koniec handhelda Sony. Sklepy będą wyprzedawać wyprodukowane wcześniej konsole, ale nowych dostaw nie zobaczymy.

Ktoś zapyta - a może Sony zapowie następcę Vity? Otóż nie, nie zapowie. Oda od razu zaznaczył, że Sony nie ma w planach wypuszczania kolejnej konsoli przenośnej.

To oczywiście może się zmienić, bo ciężko ukrywać, że sukces Switcha nie dał Sony do myślenia. Jednak patrząc na to, jaką porażką komercyjną jest Vita, wątpliwym jest, żeby japoński gigant zdecydował się na produkcję kolejnego dedykowanego handhelda. A szkoda, bo poza niesamowicie drogimi cenami kart pamięci, Vita to jeden z najlepszych handheldów. Szkoda, że potencjał pozostanie niewykorzystany.

Źródło: https://www.famitsu.com/news/201809/20164436.html

Tagi: playstation vita Sony

Nie przegap