Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.07.2018 13:29
Onrush wtopą. Deweloperzy zwolnieni
940V

Onrush wtopą. Deweloperzy zwolnieni

Onrush miało być interesującym projektem w świecie wyścigów. Jednak rzeczywistość brutalnie zweryfikowała byłych deweloperów odpowiedzialnych za Drivecluba. Onrush jest gigantyczną wtopą i studio przestało praktycznie istnieć.

Gdy Sony zamykało Evolution Studios, odpowiedzialne za serię Motorstorm, a wcześniej gry na licencji WRC, gracze byli oburzeni. Driveclub nie było złą grą, jednak zanim trafiło na rynek, przeszłoogromne problemy skutkujące kilkunastoma miesiącami opóźnienia.

Recenzja: Onrush (PS4)

Po zamknięciu Evolution Studios przez Sony, po deweloperów zgłosiło się Codemasters, które przejęło je w całości i od razu rozpoczęło pracę nad Onrush, które miało arcade'owe wyścigi zamienić w formę specyficznej rywalizacji. 2 lata po tym, pracownicy pod przywództwem Paula Rustchynskiego zostali w większości zwolnieni.

O temacie napisał serwis Eurogamer, który otrzymał informacje od pracowników studia. Jak donoszą, wylecieli praktycznie wszyscy. Ci, którzy zostali, albo musieli przejść ponowne rozmowy o pracę, albo zostali przeniesieni do prac pomocniczych nad innymi produkcjami wewnątrz Codemasters.

Wszystko przez to, że Onrush jest ogromną klapą finansową. Mówiąc wprost - gry praktycznie nikt nie kupił. Mimo wsparcia reklamowego i względnie dobrych ocen, gracze zrecenzowali pomysł Codemasters negatywnie.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-07-23-layoffs-onrush-developer-evolution-driveclub-director-rushy-let-go

Tagi: Codemasters Software onrush pc PlayStation 4 xbox