Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 10.07.2018 13:43
Tencent planuje wprowadzić WeGame na rynek ogólnoświatowy
241V

Tencent planuje wprowadzić WeGame na rynek ogólnoświatowy

Jeden z największych wydawców na świecie odpowiada za przeniesienie kilku hitów na smartfony. Ich platforma, na której kupuje się gry już wkrótce może być dostępna na całym świecie.

W zeszłym miesiącu Valve ogłosiło plany wejścia na rynek chiński i stworzenie dedykowanej wersji Steama. Jeden z konkurentów firmy, Tencent Games planuje wkrótce wypuścić swoją platformę na ogólnoświatowy rynek.

Valve stworzy własne narzędzie do analizy rynku

Tencent Games jest jednym z najbogatszych wydawców na świecie. Właściciel takich marek jak Riot Games, Epic Games czy części akcji Ubisoftu w zeszłym roku uruchomił własny sklep z grami - WeGame. Chociaż dominują w nim mniej znane tytuły można tam znaleźć kilka takich jak Cities Skylines czy Don't Starve Together, które są dostępne także na Steamie. Według Tencent Games ostatnia z wymienionych produkcji sprzedała się na jego platformie w 2 milionach egzemplarzy.

Obecnie WeGame jest dostępne na rynku chińskim, jednak jak twierdzi jeden z przedstawicieli firmy trwają obecnie prace nad wersją dla Hong Kongu. Ma ona być dostępna dla wszystkich użytkowników, co ma pozwolić na wprowadzenie chińskich gier na rynek globalny. Obecnie jednak nie wiadomo kiedy się ona ukaże.

Niedawno ogłoszono, że na WeGame trafią nie tylko chińskie produkcje, ale także popularne gry i tak oto wkrótce na chińskiej platformie będą dostępne Monster Hunter: World oraz Fortnite.

Źródło: https://www.scmp.com/tech/china-tech/article/2154272/tencents-wegame-platform-push-go-global-heating-rivalry-pc-gaming

Tagi: Epic Games konkurencja Riot Games sklep Tencent Valve

Nie przegap