Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 06.07.2018 15:36
Według Francji nie można patrzeć na lootboksy jako hazard
270V

Według Francji nie można patrzeć na lootboksy jako hazard

Coraz więcej organów rządowych przygląda się sprawie lootboksów i jak z nimi walczyć. Są też jednak tacy, którzy chcą się im przeciwstawić, ale nie uznają ich za aż tak niebezpieczne rzeczy jak pozostałe państwa.

Podczas gdy pierwsze kraje uznały looboksy za formę hazardu i rozpoczęły z nimi walkę, a efekty tego będą widoczne chociażby w FIFA 19, inne państwo ma odmienne zdanie.

W FIFA 19 poznamy procentowe szanse wypadnięcia kart w FUT

Francuska organizacja zajmująca się regulacją internetowego hazardu - ARJEL przyjrzała się sprawie lootboksów w grach komputerowych. W najnowszym raporcie możemy znaleźć informacje, według której lootboksy nie można uznać za element hazardu. 

Przyczyna jest prosta - wygrane nagrody w grach hazardowych możemy wymienić na np. gotówkę. W większości przypadków lootboksy dotyczą wirtualnych elementów, których nie można spieniężyć, a tym bardziej mieć je w fizycznej formie. Zdaniem ARJEL dopóki deweloper nie bierze czynnego udziału w sprzedaży i dokłada starań, aby zablokować odsprzedaż, nie może być prawnie odpowiedzialny za to, że jest platformą do gier hazardowych.

Organizacja zauważa jednak, że uczestnik, który decyduje się na grę zawsze otrzymuje coś nie zawsze jest zadowolony ze zdobyczy, co powoduje uczucie przegranej gry. To skłania go do dalszego uczestnictwa i jest to coś, czemu organizacje rządowe powinny się przyjrzeć. 

Źródło: https://www.videogamer.com/news/france-concludes-that-loot-boxes-are-not-a-form-of-gambling

Tagi: francja lootboks lootboksy lootbox lootboxy

Nie przegap