Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.06.2018 21:04
Nowa gra twórców Lara Croft Go jeszcze w tym roku
211V

Nowa gra twórców Lara Croft Go jeszcze w tym roku

Square Enix Montreal porzuciło rynek gier premium na smartfonach, idąc w kierunku tytułów F2P. Ich nowa gra pojawi się jeszcze w tym roku.

Square Enix Montreal do tej pory radziło sobie dobrze na rynku mobilnym, wypuszczając trzy gry z serii Go - Hitman, Lara Croft i Deus Ex. Każda z nich pokazywała, że jeśli się chce i ma pomysł, to mobilna gra może wciągać. Dwa tytuły z trzech trafiły także na konsole Sony.

Skasowany projekt Square Enix Montreal kolejną ofiarą "gier w formie usługi"?

Jednak zmiany na rynku mobilnym zmusiły studio do zmiany filozofii tworzenia gier i skupienia się na tytułach F2P. Pierwsze efekty pracy będziemy mogli poznać jeszcze w tym roku. Square Enix Montreal ma w planach zapowiedź gry za kilka tygodni i wypuszczenie jej w tym roku.

Deweloperzy obiecują, że F2P będzie uczciwe i nie złupi naszych kieszeni. Ekipa odpowiedzialna za gry chce także dostarczyć kolejny raz coś świeżego, wykorzystującego dobrze mobilny sprzęt. Co dostaniemy? Ciężko wyrokować, ale warto mieć na uwadze, że studio z Montrealu ma pełne błogosławieństwo na korzystanie z japońskich marek Square Enix. Więc nie zdziwi mnie, gdy kolejną grą będzie na przykład coś z marki Final Fantasy.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-06-26-how-hitman-sniper-prepared-square-enix-montreal-for-the-switch-to-freemium

Tagi: Square Enix square enix montreal