Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 18.06.2018 16:50
Dwa lata po premierze w końcu możemy wymieniać się stworkami w Pokemon GO
497V

Dwa lata po premierze w końcu możemy wymieniać się stworkami w Pokemon GO

Pokemon GO cieszyło się swego czasu ogromną popularnością. Czy wprowadzenie systemu wymiany Poków, zapali na nowo iskrę szaleństwa?

Już w przyszłym tygodniu w Pokemon GO pojawi się ogromna aktualizacja. Wprowadzi ona nowości, które były wyczekiwane od dnia premiery. Mowa tutaj o liście znajomych i możliwości wymiany złapanych stworków. Po dwóch latach, w końcu się doprosiliśmy.

40 minut z Pokemon: Let’s Go, Pikachu! i Let’s Go, Eevee!

Aby móc wymieniać złapane stworki, trzeba najpierw dodać znajomego do swojej listy. Robi się to poprzez wymianę specjalnych kodów, a sama lista będzie miała na początku mogła pomieścić 200 kontaktów. Obydwoje musicie mieć też 10 poziom doświadczenia i być blisko siebie (do 100 metrów). Następnie musisz jeszcze zapłacić koszt wymiany w pyle, ale cena będzie zależna od poziomu przyjaźni. 

Wymiana "specjalna" będzie mogła być wykonana raz dziennie z danym przyjacielem. Mowa tutaj o wymianie legendarnego lub rzadkiego Pokemona. Wymiany będą również dawać nam cukierki, w zależności jak duża jest różnica poziomowa między przyjaciółmi. Zwiększanie poziomu przyjaźni polega na wspólnej walce i rajdach oraz dawaniu sobie różnych prezentów. 

Kolejne poziomy przyjaźni nie tylko obniżają koszt pyłu potrzebny do wymiany, ale też dodają dodatkowe raidballe w czasie raidów oraz bonusy w czasie przejmowania Gymów. Nie spodziewajcie się, że osiągniecie najwyższy poziom przyjaźni szybko. Zostało to zaprojektowane w taki sposób, żeby zajęło miesiące ciągłej gry i współpracy.

Ostatnim dodatkiem będzie możliwość wysyłania sobie prezentów. W Pokestopach będziecie znajdywać teraz specjalne paczki, które możecie wysłać do kumpla. Oprócz standardowych przedmiotów, w środku znajdzie się 7km jajko, z którego może wykluć się Pokemon w formie Alolan. 

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-06-18-pokemon-go-is-finally-adding-trading-with-some-caveats

Tagi: Inc. mobilne Niantic Pokemon Go