Anna Jurak Anna Jurak 13.06.2018 10:13
Concrete Genie - rozgrywka z demo i nowe informacje od twórców
454V

Concrete Genie - rozgrywka z demo i nowe informacje od twórców

Concrete Genie będzie niesamowitą, artystyczną produkcją. Jeśli marzyliście kiedyś, by posiadać zaczarowany ołówek, to ta gra ziści te pragnienia, jednak wykorzysta do tego celu pędzel.

Concrete Genie to przygodowa gra akcji od studia PixelOpus. Wcielimy się w chłopca, który posiada nie tylko zdolności, by tworzyć przepiękne dzieła na ścianach, ale potrafi też je ożywić. 

Concrete Genie - nowe obrazki z gry i zwiastun

Podczas tegorocznego E3 twórcy przedstawili demo gry. Opowiedzieli również wiele o tym tytule. Dużo uwagi poświęcono na stworzenie świata gry i dopracowanie wszystkich jego detali. Zapewniono nas, że w tej produkcji każdy może zostać artystą. Niezależnie od kombinacji symboli, jakie wybierzemy do stworzenia naszego dzieła, będzie ono zawsze wyglądać niesamowicie i pięknie. Należy też zwrócić uwagę na klimatyczną ścieżkę dźwiękową. Dodatkowo każdy symbol, który namalujemy posiada własną melodię, więc podczas tworzenia dzieła, będziemy też przy okazji tworzyć własną kompozycję dźwięków. Używanie magicznego pędzla wygląda magicznie. Malować można na każdej ścianie w świecie gry. To też kolejny powód, który sprawia, że każdy gracz stworzy zupełnie inne, oryginalne miasto, przepełnione malunkami. W każdej lokacji ma czekać na nas jedno specjalne miejsce, które pozwoli nam stworzyć ogromne arcydzieło.

Concrete Genie - rozgrywka z Demo

Twórcy przypominają, że antagonistami w grze są miejskie łobuzy, które znęcają się nad słabszymi - nad naszą postacią również. By przed nimi uciec wykorzystamy wspinaczkę i będziemy poruszać się po dachach budynków. Zdradzono również więcej informacji na temat tworzenia stworków. Jak wiemy, potwory oddziałują na otoczenie i pomagają nam rozwiązywać zagadki. Namalowane przez nas stworki będą posiadały konkretny typ mocy oraz osobowość, zależną od ich koloru. Przykładowo czerwone mają moc ognia, a żółte elektryczności. Wraz z kolejnymi lokacjami będziemy odblokowywać kolejne kolory potworów, a co za tym idzie ich kolejne umiejętności. Całą prezentację zwieńczono słowami, że twórcy nie mogą się już doczekać premiery gry. Ma ona nastąpić jeszcze w tym roku. Podziękowano nam również za cierpliwość. 

Źródło: YouTube (PlayStation)

Tagi: Concrete Genie e3 2018 Pixel Opus playstation 4 Sony Interactive Entertainment wideo