Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 11.06.2018 13:47
Vampyr wspina się na szczyt listy sprzedażowej
533V

Vampyr wspina się na szczyt listy sprzedażowej

Vampyr to ostatnia gra Dontnod Entertainment, po której wielu sobie dużo obiecywało. Mimo, że gra nie spełnia wszystkich oczekiwań to zdołała wejść do rankingu najchętniej kupowanych gier.

Vampyr to RPG akcji, które przenosi nas do Londynu po I wojnie światowej i wcielamy się w lekarza-wampira - dr. Jonathana Reida. Gra zapowiadała się obiecująco, lecz ostatecznie w kilku aspektach rozczarowała fanów i krytyków.

Recenzja: Vampyr (PS4)

Jak co tydzień serwis Chart Track opublikował ranking najchętniej kupowanych gier ostatniego tygodnia w Wielkiej Brytanii. W najnowszym zestawieniu największą niespodzianką jest wysoka pozycja Vampyra. Gra Dontnod Entertainment zajęła 1 miejsce pokonując takie hity jak FIFA 18, God of War czy Detroit: Become Human.

To ciekawe, że gra która nie otrzymała tak świetnych recenzji jak się spodziewano była w stanie wspiąć się na sam szczyt. Najwyraźniej klimat pierwszowojennego Londynu, niezła historia i możliwość sterowania wampirem były dla społeczności dużo ważniejsze od nie najlepszej rozgrywki.

W rankingu znalazły się też takie gry jak Fallout 4, Far Cry 5 czy Overwatch, których nie widzieliśmy na podium już dłuższy czas. 

Źródło: https://www.chart-track.co.uk/index.jsp?c=p/software/uk/latest/index_test.jsp&ct=110015

Tagi: Dontnod Entertainment Focus Home Interactive ranking rankingi sprzedażowe vampyr