Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 28.05.2018 11:03
Apple zablokowało Steam Link na swoich urządzeniach
414V

Apple zablokowało Steam Link na swoich urządzeniach

Valve udostępniło betę aplikacji Steam Link na Androida oraz iOS. Niestety Apple odrzuciło aplikację ze swojego sklepu.

Steam Link na urządzenia mobilne pozwala na streamowanie gier z komputera na telefony komórkowe w obrębie tej samej sieci WiFi. Aplikacja na Androidzie została przyjęta bardzo ciepło, jednak Apple nie pozwoliło na jej publikacje. Klienci tej firmy wyrazili swoje niezadowolenie z tej decyzji w mailach oraz uruchomili petycje w walce o zmianę decyzji przez firmę Apple.

Aplikacja Steam Link uruchomi gry ze Steama na urządzeniach mobilnych

Wicedyrektor Międzynarodowego Marketingu, Phil Schiller, odpowiedział na maile następująco:

Dziękuję za ten email oraz bycie klientem Apple.

Bardzo dbamy o to aby dostarczyć świetne gry naszym klientom w AppStore. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć produkty i usługi Valve w naszym sklepie.

Niestety, grupa sprawdzająca aplikację stwierdziła, że obecna aplikacja Valve łamie wiele z naszych wytycznych dotyczących aplikacji w sklepie Apple. Dyskutowaliśmy z Valve na temat tych problemów i będziemy dalej z nimi współpracować aby jak najszybciej dostarczyć Steam na iOS oraz AppleTV. I to w taki sposób, który spełni nasze wytyczne dotyczące aplikacji.

Wkładamy dużo serca w tworzenie App Store, który dostarcza tylko najlepsze doświadczenia użytkownikom. Mamy bardzo przejrzyste wytyczne i każdy twórca musi się do nich dostosować. To wszystko po to, aby być pewnym, że App Store to bezpieczne miejsce dla każdego użytkownika.

Oto jak do sprawy odniosło się Valve:

Valve wyjaśniało, że SteamLink to aplikacja działająca na zasadzie zdalnego pulpitu w obrębie sieci LAN, podobnie jak wiele już dostępnych aplikacji tego typu. Niestety to wyjaśnienie zostało odrzucone a aplikacja pozostała zablokowana. Nasz zespół spędził wiele godzin nad tym projektem, więc jesteśmy mocno rozczarowani takim wynikiem. Mamy nadzieję, że Apple zmieni zdanie w przyszłości.

Niestety póki co użytkownicy iOSa muszą obejść się smakiem i czekać na zmianę decyzji giganta w sprawie aplikacji Steam Link.

Źródło: https://wccftech.com/apple-explanation-rejecting-steam-link/

Tagi: Android apple iOS petycja steam link Valve

Nie przegap