Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 23.05.2018 16:41
Strauss Zelnick twierdzi, że Red Dead Redemption 2 nie zostanie ponownie opóźnione
811V

Strauss Zelnick twierdzi, że Red Dead Redemption 2 nie zostanie ponownie opóźnione

Red Dead Redemption 2 ma ukazać się 26 października. Trzeba jednak pamiętać, że data premiery była już kilkukrotnie opóźniana. Czy tak się stanie po raz kolejny?

Pierwsza zapowiedź Red Dead Redemption 2 ukazała się 18 października 2016 roku, a pierwszy zwiastun opublikowano dwa dni później. Premiera gry była planowana na drugą połowę 2017 roku. Niestety tak się jednak nie stało, ponieważ w maju 2017 roku po raz pierwszy poinformowano o opóźnieniu. Teraz gra ma się ukazać 26 października 2018 roku.

Red Dead Redemption 2. NPC, żyjący świat oraz dopracowane lokacje

Dyrektor generalny Take Two Interactive, Strauss Zelnick pojawił się wczoraj w programie Jima Cramera, pt. Mad Money, który jest nadawany w telewizji CNBC. Jedno z pytań nawiązywało do dotychczasowych opóźnień, czy Strauss nie obawia się, że deweloperzy znów nie zdążą na czas.

Z ręką na sercu. Przysięgając z ręką na sercu, że będzie to 26 października.  Mówiąc to ręczę za  1000 pracowników Rockstara.

Zelnick przeanalizował także dlaczego gry takie jak Fortnite cieszą się ogromną popularnością. Jego zdaniem jest to zasługa modelu free-to-play oraz bycia przyjazną dla młodych graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grami komputerowymi i dopiero za kilka lat będą trafiać do nich dojrzalsze produkcje takie jak Red Dead Redemption 2. Strauss Zelnick wierzy, że wkrótce gry westernowe będą cieszyć się ogromną popularnością, o czym świadczy to jak wiele osób czeka na nową grę od Rockstar Games.

Źródło: Youtube (CNBC)

Tagi: playstation 4 Red Dead Redemption 2 rockstar games Rockstar San Diego xbox one