Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.05.2018 09:42
"Spodziewamy się premiery PS5 w 2020 roku" - szef Take-Two
1930V

"Spodziewamy się premiery PS5 w 2020 roku" - szef Take-Two

PlayStation 5 pojawić ma się w 2020 roku. Według takiego planu działa coraz więcej największych firm w branży, w tym Take-Two, którego szef w trakcie rozmowy z inwestorami przyznał, że firma przygotowuje się do zmiany generacji właśnie w tym terminie.

Take-Two aktualnie pracuje nad przynajmniej paroma produkcjami, które pojawią się jeszcze na tej generacji konsol. W tym roku dostaniemy Red Dead Redemption 2, w przyszłym ma wylądować nieujawnione jeszcze Borderlands 3. Nie wiadomo co z następnym Bioshockiem i kolejną grą od Hangar 13.

PlayStation 5 w 2020 roku - donoszą źródła

Być może te dwa tytuły trafią już na PlayStation 5, którego premiery Strauss Zelnick spodziewa się w 2020 roku. Zelnick przyznał, że co prawda nie może wypowiadać się w imieniu firm trzecich (tutaj Sony), to właśnie w tym terminie spodziewa się zmiany generacji i zaznacza, że Take-Two patrzy na nią bez obaw, gdyż do tej pory udawało im się bez problemu przesiadać na nowsze konsole.

W jaki sposób? Tworząc gry tak wysokiej jakości, że nowa generacja konsol nie spowodowała początkowo, że ich tytuł był nieświeży graficznie czy mechanicznie. Przykładem podanym jest GTA V, które debiutowało na PS3/X360, ale nadal jest żywą grą i jednym z filarów tej generacji konsoli.

Zelnick przyznał także, że uważa rynek PC za ważny element wydawniczy i przygląda mu się wyjątkowo mocno. Wierzy też, że za jakiś czas, rynek gier stanie się na tyle płaski, że praktycznie wszystkie gry dostępne będą na każdej platformie i prawdziwe ekskluziwy wymrą.

Źródło: https://www.dualshockers.com/take-two-ps5-pc/

Tagi: playstation 5 Sony Take-Two