Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 17.05.2018 15:40
MKOL - Gry na igrzyskach mają sporą szansę na swój debiut
268V

MKOL - Gry na igrzyskach mają sporą szansę na swój debiut

Na temat obecności e-sportu na Igrzyskach Olimpijskich toczą się spore dyskusje. Teraz głos zabrał sam prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

W 2024 na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio może się pojawić e-sport. Jednakże nie będą mogły to być gry takie jak Counter-Strike: Global Offensive, gdzie ukazywana jest przemoc.

Pride z własną dywizją e-sportową w Fortnite

E-sport jest prężnie rozwijającą się formą rozrywki i nie od dziś wiadomo, że ma pewne wspólne cechy z tradycyjnym sportem. Coraz głośniej mówi się o tym, że wirtualne rozgrywki mogą trafić na Igrzyska Olimpijskie.  W końcu prezydent Międzynarodowej Komisji Olimpijskiej wyraził swoją opinię na temat ewentualnego dołączenia e-sportu do dyscyplin olimpijskich:

E-sport jest wyraźnie rozwijającym się sektorem budzącym wiele emocji, który obserwują miliony młodych ludzi na całym świecie. Nie możemy zignorować tak dużego zjawiska. Naszym celem jest nawiązanie dialogu z przemysłem gier i sportowcami, a we właściwym czasie ponowne podejście do zainteresowanych podmiotów z ruchu olimpijskiego. Musimy jednak wyznaczyć czerwoną linię i podkreślić, że gry, w których się zabija nie powinny być częścią ruchu olimpijskiego.

18 sierpnia w Dżakarcie i Palembang rozpoczną się igrzyska "18th Asian Games", w ramach których odbędą się turnieje w League of Legends, Heathstone, Starcraft II, Pro Evolution Soccer, Clash Royale i Arena of Valor. Zakończą się 2 września tego roku. Jest to efekt współpracy pomiędzy Olimpijską Radą Azji, a Azjatycką Federacją E-sportu. Dzięki temu e-sport będzie obecny na dwóch najbliższych edycjach Asian Games organizowanych w 2018 i 2022 roku.

Tagi: e-sport Hearthstone hearthstone: heroes of warcraft igrzyska olimpijskie League of Legends pro evolution soccer starcraft 2