Kacper Mądry Kacper Mądry 10.05.2018 15:43
Electronic Arts stawia na model subskrypcji
820V

Electronic Arts stawia na model subskrypcji

Electronic Arts przedstawiło swoją wizję przyszłości grania. Włodarze firmy chcą postawić na subskrypcje.

Electronic Arts wierzy, że przyszłość gier należy do modelu opartego o subskrypcję. Firma wspomina również o graniu w chmurze.

W grach EA dalej będą pojawiać się lootboksy

Czy w przyszłości przestaniemy kupować pudełkowe lub cyfrowe wydania gier? Taką wizję przyszłości ma Electronic Arts, które obserwując popularność swoich dwóch tego typu usług (Origin Access oraz EA Access) stara się przewidzieć co nastąpi w nadchodzących latach.

Właściciele studia zwracają uwagę na rosnącą popularność modelów finansowych opartych o subskrypcje. Gracze wolą płacić miesięczny abonament w niskiej cenie i otrzymywać za to dostęp do wielu gier, niż płacić większą sumę za nową produkcję. Możliwe zatem, że wkrótce zacznie pojawiać się więcej tego typu programów stworzonych na wzór tego co zostało spopularyzowane przez Netflixa i Spotify.

Electronic Arts oczywiście nie będzie stało bezczynnie i już zapowiada dalsze rozwijanie swoich usług i liczy na to, że dołączą do nich studia niezwiązane z EA, które chętnie dodadzą swoje produkcji do Origin lub EA Access. To jednak nie wszystko co przewiduje amerykański gigant. Firma wierzy również w zapowiadaną już od dawna opcję gry w chmurze, która umożliwiałaby granie w najnowsze tytuły nawet na bardzo słabym sprzęcie. Pamiętajmy jednak, że prób uruchomienia takiej formy grania było już kilka i wszystkie jak dotąd nie wypaliły.

Źródło: https://www.dualshockers.com/ea-subscription-cloud-gaming/

Tagi: Electronic Arts