Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 09.05.2018 13:46
Polsat stworzy telewizję gamingową
754V

Polsat stworzy telewizję gamingową

Na przełomie końcówki lat 90-tych XX wieku i początku XXI w telewizji popularne były programy poświęcone grom komputerowym. Z czasem przestały istnieć, ale teraz tego typu materiały mogą już wkrótce powrócić.

E-sport walnie przyczynił się w ostatnich latach do popularyzacji gier komputerowych . Imprezy, turnieje czy targi związane z tą dziedziną sprawiły, że rzesze fanów śledzi rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive czy StarCraft II, co zwraca uwagę potencjalnych sponsorów.

Google ujawnia Android P

Telewizja powoli coraz bardziej otwiera się na gry komputerowe. Od dłuższego czasu na kanałach Polsat Sport, Polsat Viasat Explore oraz TVP Sport można zobaczyć mecze w Counter - Strike'a czy League of Legends. Następnie powstała dedykowana e-sportowi telewizja - E-Sport TV. - a już wkrótce możliwe, że marka Zygmunta Solorza - Żaka utworzy kanał poświęcony całkowicie grom komputerowym.

Jak podaje portal Presserwis, rzecznik prasowy telewizji, Tomasz Matwiejczuk poinformował o wystosowaniu do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pozwolenie o uruchomienie kanału Polsat Games. Co będziemy mogli zobaczyć na nowej stacji dowiemy się wtedy, kiedy KRRiT podejmie decyzję. Wiadomo, że skupi się ona na "szeroko rozumianej i niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży gier w Polsce".

Niewykluczone również, że kanał mógłby trafić na platformę internetową IPLA.tv. Można na niej oglądać rozgrywki sportowe, a biorąc pod uwagę, że konkurencja nadawała w Sieci turnieje e-sportowe takie jak Intel Masters Extreme czy też specjalne programy, które mają trafić do młodszych odbiorców to niewykluczone, że Polsat Games mógłby w jakimś stopniu być kanałem internetowym.

Źródło: https://www.press.pl/tresc/53224,polsat-szykuje-polsat-games

Tagi: esport gry gry wideo polsat telewizja