Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.05.2018 10:17
AMD zabrania sprzedaży nowych kart ASRocka w Europie
1282V

AMD zabrania sprzedaży nowych kart ASRocka w Europie

ASRock postanowił wejść na rynek kart graficznych wraz z serią Phantom Gaming. Tajwańska firma wybrała więc AMD i zapowiedziała nowe karty. Okazuje się jednak, że w Europie kart nie zobaczymy. Dlaczego? AMD zabroniło.

ASRock swoje karty zapowiedział kilka tygodni temu. Te zdążyły trafić do sprzedaży w Azji, więc niektórzy wyczekiwali premiery z Europie i USA. Redakcje największych PC-towych serwisów także i chcąc przygotować testy nowych kart, zwróciły się do ASRocka i udostępnienie kart.

Plany AMD i Intela na 2018 rok

Tych jednak nie dostały, słysząc w odpowiedzi, że ASRock nie dostarcza sampli tej karty. Tom's Hardware postanowiło więc kupić kartę na własną rękę, ale zdziwiło się gdy jej nigdzie nie znaleziono. Postanowiono więc zapytać u źródła - w ASRocku - dlaczego kart jeszcze u nas nie ma i czy się pojawią. Odpowiedź ich zaskoczyła.

Problemem jest to, że AMD zabroniło nam sprzedawać tych kart w Europie.

Tak, dobrze widzicie. AMD, które przegrywa z Nvidią z kretesem, męczące graczy niedoborami swoich kart z powodów kopalń kryptowalut, postanowiło na dzień dobry zablokować sprzedaż kart od partnera z którym współpracują dobrze na polu płyt głównych pod ich procesory.

Ledwo co Nvidia zakończyła swój program GPP, a tu AMD postanowiło przejąć pałeczkę firmy-dyktatora.

Źródło: http://www.tomshardware.de/amd-asrock-grafikkarten-europa-nicht_verfugbar,news-259293.html

Tagi: amd asrock pc