Anna Jurak Anna Jurak 02.05.2018 14:44
Cory Barlog zdradza jakie są jego ulubione gry na PS4
700V

Cory Barlog zdradza jakie są jego ulubione gry na PS4

Cory Barlog, czyli dyrektor kreatywny gry God of War wyjawia które tytuły na PlayStation 4 zrobiły na nim wrażenie i dlaczego.

Cory Barlog przyznaje wielokrotnie podczas opisywania swoich ulubionych tytułów, że wielu z nich nie udało mu się skończyć przez brak wolnego czasu. Jednak umieścił je na liście, bo wystarczająco go zachwyciły.

Pięć kolejnych odsłon God of War? Reżyser gry ma właśnie tyle pomysłów

Cory przyznaje, że kiedy poproszono go aby pomyślał o najlepszych grach, które mu się podobały lub miały dla niego znaczenie, pomyślał "Cóż, to będzie łatwe.", ale wcale tak nie było.

Lista ulubionych gier Cory'ego  prezentuje się następująco:

1. Assassin’s Creed Origins

Nie byłem w stanie ukończyć tej gry, ale zajmuje ona wysoką pozycję na mojej liście rzeczy do zrobienia, w wolnym czasie po premierze. Po tym co do tej pory zobaczyłem grając w ten tytuł, to naprawdę potwierdziło się to, co już wiedziałem - Ashraf Ismail to cholernie dobry reżyser. Black Flag jest obecnie moją ulubioną grą w serii AC. Jestem przekonany, że po skończeniu wszystkiego w Origins, Black Flag straci pozycję mojej ulubionej.

2. Horizon: Zero Dawn

Co mogę powiedzieć o tej grze, co nie zostało jeszcze powiedziane? Szalenie utalentowani deweloperzy z Guerrilli stworzyli arcydzieło. Znakomity scenariusz przyciągnął moją uwagę, a niesamowita grafika topiła moje gałki oczne. Uwielbiałem doskonale dopasowaną krzywą trudności, która powodowała, że wspinałem się na sam szczyt moich umiejętności przez cały czas trwania doświadczenia. Takie rzeczy zawsze są ujmujące.

3. Celeste

Jest to kolejna gra, na którą nie byłem w stanie znaleźć mnóstwa czasu, ale założenie i wykonanie są tak zachwycające, że musiałem umieścić ten tytuł na liście. Właśnie wtedy, gdy moja pragmatyczna strona pokazywała się, by mnie ścigać i zabijać w kółko i w kółko, wiedziałem, że ta gra to coś wyjątkowego. Wszystko to wydawało się trochę zbyt realne dla moich własnych doświadczeń w walce z moimi wątpliwościami i pragmatyzmem. Ta gra sprawiła, że przystanąłem i zastanowiłem się nad tym, jak wiele historii opowiedziano po prostu poprzez mechanikę gry. To jest genialne. To jest trudne. Tak głupio trudne. Jestem niemal pewien, że nigdy nie skończę tego tytułu, ale jest ten cichy głos w mojej głowie, niepohamowana nadzieja, która nieustannie mówi mi, żebym się nie poddawał.

4. Kingdom Come: Deliverance

Nadal nie mogę uwierzyć, że było możliwym by stworzyć ten tytuł. Powoli przechodzę przez historię Henry'ego i pokochałem ją. Uwielbiam wędrować po wiejskiej okolicy i eksplorować ich rekonstrukcję Bohemii. Zaangażowanie zespołu deweloperskiego w realizm sprawia, że całe doświadczenie jest tak różne od wielu dzisiejszych gier i sprawia, że czujemy coś świeżego i nowego. Zespół Warhorse podjął ambitne wyzwanie i stworzył ostatecznie coś wyjątkowego.

5. The Evil Within

Cóż za dziwna i wspaniała myśl wdarła się w mroczny i pokręcony umysł Shinjiego Mikami. On jest mistrzem rzemiosła i jego wyjątkowe wizje zawsze uczą mnie pokory. Resident Evil 4 wciąż ma niesamowity wpływ na mnie jako reżysera - inspirując mnie wielokrotnie podczas produkcji gry God of War. The Evil Within udało się wykroić własną tożsamość i stworzyć angażujące, pełne napięcia doświadczenie, które kazało mi dotrzeć do końca. Aha, i The Evil Within 2 jest również niesamowite.

6. Elite Dangerous

Huh? Symulator handlu w kosmosie i walk powietrznych? Tak, to mnie zaskoczyło. Tak bardzo, że kupiłem PS4 flight stick i spędziłem zbyt wiele godzin późno w nocy korzystając z niego. Posunąłem się nawet do oglądania niezliczonych filmów na YouTube, które pomogły w przeanalizowaniu najlepszych miejsc, w których można znaleźć rzadkie materiały i statki, więc mogłem zaoszczędzić na moim w pełni wyposażonym Asp, aby odkrywać niesamowity wszechświat jak łowca nagród, którym od zawsze wiedziałam, że jestem.

7. Hellblade: Senua’s Sacrifice

Niedawno mogłem poświęcić trochę czasu, aby zagrać w tę grę i mogę tylko powiedzieć "Wow!". Oddziałający głos jest doskonały. Obraz postaci Senui zagranej przez Melinę Juergen jest niemal przytłaczający w tym, jak surowy i rzeczywisty jest. Skupiona wizja i wyrazisty scenariusz tworzy emocjonalną i frenetyczną grę, która odkrywa pewną ciężką tematykę z niesamowitą dojrzałością. Fakt, że zrobił to bardzo mały zespół sprawia, że ta gra jest ważnym osiągnięciem w branży. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co ludzie z Ninja Theory przygotują dla nas następnym razem. Och, a Enslaved było cholernie genialne!

8. The Last of Us: Remastered

Myślę, że Neil Druckmann z Naughty Dog to fenomenalny pisarz i rozsądny reżyser, który wciąż zaskakuje i inspiruje mnie swoją pracą. Ta gra to kolejny świetny przykład, że niuanse i zróżnicowane emocjonalnie historie czynią świetne gry jeszcze lepszymi. Byłem tak silnie związany z tym, dlaczego byłem na tym świecie, że to co robiłem w grze w każdym momencie było słuszne. Od spokojnej i precyzyjnej mechaniki do perfekcyjnej obsady (Ashley Johnson jest niesamowita !!!) do bezkonkurencyjnego poczucia prawdziwego bycia częścią tego świata - ta gra ma to wszystko. Z niecierpliwością czekam na wydanie kolejnego rozdziału przygód Ellie i Joela!

Dajcie znać czy zdziwił Was wybór właśnie takich tytułów. Może któreś z nich są także Waszymi ulubionymi.

Źródło: blog.eu.playstation.com

Tagi: Assassin’s Creed origins Celeste cory barlog elite dangerous Hellblade: Senua’s Sacrifice horizon: zero dawn Kingdom Come: Deliverance the evil within the last of us: remastered