Far Cry 5 skrytykowane za wędkowanie

News
2317V
Far Cry 5 skrytykowane za wędkowanie
Grzegorz Cyga | 01.05.2018, 15:41

Nie od dziś organizacje pozarządowe patrzą na gry wideo krzywym okiem. Tym razem padło na nową grę Ubisoftu, która nie stroni od kontrowersyjnych tematów. 

Gry wideo od dłuższego czasu mają na pieńku z organizacjami pozarządowymi. Grom zarzucano już promowanie rasizmu, przemocy czy też zniesławienie kobiet.  Czasami możemy usłyszeć obiekcje dotyczące występowania zwierząt w grach, w końcu mamy wiele tytułów, gdzie polujemy czy zabijamy jakiegoś milusińskiego, aby mieć z niego skórę czy pożywienie.

Far Cry 5 numerem jeden w USA. PS4 najlepiej sprzedającą się konsolą

PETA to organizacja zajmująca się ochroną praw zwierząt. Regularnie krytykuje ona różne inicjatywy jak np. zrobienie selfie przez małpę. Jakiś czas temu na skutek wniosku instytucji twórca gry Tekken 7, Katsuhiro Harada musiał usunąć z gry kultowego kangura, Rogera Jr.

Tym razem pod czujne oko PETY wpadł Far Cry 5, w którym możemy wędkować, co nie spodobało się włodarzom organizacji.  Ich zdaniem ryby są inteligentniejsze i dużo bardziej uzdolnione niż silne małpy takie jak szympansy czy orangutany. Dlatego też PETA napisała otwarty list do niemieckiego oddziału Ubisoft w Dusseldorfie, w którym zwraca uwagę na to, aby nie promować wędkarstwo i prosi o zaprzestanie sprzedaży w Niemczech gier, które gloryfikują polowanie i wędkowanie.

W niektórych testach na inteligencję, ryby radzą sobie lepiej niż szympansy, orangutany oraz kapucynki. Mają zaawansowane życie socjalne, a czasami zawierają nawet bardzo bliskie relacje przyjacielskie. Niektóre potrafią śpiewać niczym ptaki o poranku, inne chronią swoje potomstwo w swoich pyskach. Ponadto czują strach, stres i ból.

W podobnym tonie wypowiedziała się Tanja Breining - biolożka morza, specjalistka od ryb i zwierząt morskich:

Łowienie oznacza, że ryby są wprowadzane w pułapki, co powoduje u nich strach i problemy z oddychaniem, które mogą trwać nawet do kilku godzin i prowadzić do bolesnej śmierci. Dzisiaj wiemy, że ryby to ktoś, a nie coś i promowanie rybołówstwa nie powinno mieć miejsca. To ciekawe kręgowce, które mają własne cechy osobowości.

Ciekawa sprawa, nieprawdaż? Wędkarstwo jest złe, a polowanie na niedźwiedzie czy jelenie już nie? Na tę chwilę Ubisoft nie odniósł się do listu organizacji.

Far Cry 5 - wędkowanie

 

Źródło: https://gamerant.com/peta-far-cry-5-fishing/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych