Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 24.04.2018 15:50
StarCraft II otrzyma płatne mapy stworzone przez społeczność
184V

StarCraft II otrzyma płatne mapy stworzone przez społeczność

StarCraft II jest jedną z najpopularniejszych gier e-sportowych. Fani gry to nie tylko gracze, ale także artyści, którzy tworzą zawartość, która nierzadko daje drugie życie produkcji.

Nie od dziś wiadomo, że modderzy to zdolne bestie, które na bazie silnika gry potrafią zdziałać istne cuda. Twórcy StarCrafta II postanowili to docenić.

Znamy datę BlizzConu 2018

Już wkrótce do gry StarCraft II: Wings of Liberty trafi nowa aktualizacja oznaczona numerem 4.3.0. Wraz z nią do gry trafią dwie nowe mapy. Będą to lokacje stworzone przez społeczność. Fanom gry nie trzeba raczej przedstawiać kim są Daniel „Pirate” Altman i "Tya". Ich najnowsze prace - ARK Star i Direct Strike trafią do produkcji Blizzarda.

Pierwsza z nich to turowa mini gra fabularna, która opowiada o losach elitarnego oddziału templariuszy o nazwie Sol Seekers. Jego zadaniem jest odnaleźć i zniszczyć tajemniczą broń znaną jako ARK Star.

 

Z kolei Direct Strike to udoskonalona wersja istniejącej już w Salonie Gier mapy Desert Strike HotS, gdzie zabawa polega na budowaniu jednostek w swojej bazie i wysyłaniu ich falami na wroga. 

Obie mapy będą płatne. Za każdą z nich zapłacimy 4,99 €, a część uzyskanego dochodu zostanie przekazana twórcom lokacji. Jednak Direct Strike będzie dostępna także w wersji darmowej, która może zostać ulepszona do wersji premium. Płatna odsłona tej mapy ma zawierać elementy kosmetyczne i cztery nowe tryby, którymi mogą cieszyć się wszyscy – zarówno posiadacze wersji darmowej, jak i premium. Będą to m.in: Sabotage, który ukrywa bazy graczy i pozwala blokować jednostki oraz Switch, pozwalający graczom zmieniać rasy w trakcie gry.

Aby zagrać w nowe mapy wystarczy za pomocą klienta gry skorzystać z filtru Dowolne > Nowe mapy premium lub z poziomu nowego menu filtrów, gdzie znajdziecie opcje Zawartość premium.

 

Źródło: informacja prasowa

Tagi: