Anna Jurak Anna Jurak 24.04.2018 12:11
PUBG - ogłoszono Mistrzostwa świata
259V

PUBG - ogłoszono Mistrzostwa świata

PUBG Corp. organizuje mistrzostwa. Najlepsze drużyny z całego świata zmierzą się w walce o 2 miliony dolarów. 

PUBG Corp. ogłosiło właśnie pierwsze mistrzostwa świata w PlayerUnknown’s Battlegrounds. Łączna pula nagród to aż 2 miliony dolarów.

PUBG Mobile po łatce 0.4 jest przyjaźniejsze w odbiorze

Mistrzostwa świata w PUBG odbędą się w Berlinie, w dniach 25 - 29 lipca tego roku. Rozgrywka w PGI 2018 będzie składać się z bitew drużynowych, z rozgrywkami z perspektywy trzeciej osoby (TPP), które odbędą się 25 i 26 lipca, a następnie z meczy z perspektywy pierwszej osoby (FPP) w dniach 28 i 29 lipca. Zwycięski zespół zostanie ogłoszony osobno dla każdego z trybów.

W tabeli poniżej zaprezentowano ilość drużyn z poszczególnych regionów, które będą mogły zakwalifikować się do turnieju:

W tym Azja* - z wyłączeniem Japonii, Korei oraz Chin. Patrząc na te liczby już sam udział w mistrzostwach będzie ogromnym osiągnięciem dla zawodników. Drużyny wyłonią regionalne turnieje kwalifikacyjne organizowane w Ameryce Północnej, Europie oraz Azji. 

PUBG Corp w opublikowanym na Steam oświadczeniu wypowiada się o turnieju w następujący sposób:

PUBG Global Invitational 2018 to przełomowy moment dla PUBG Corp. jako wizytówki potencjału PUBG w e-sporcie. Zespół PUBG Corp. pracuje niestrudzenie, aby zapewnić, że PGI 2018 stanowi przykład szczytowej rywalizacji w PUBG  i wzbudza podekscytowanie, napięcie oraz radość na najwyższym poziomie gry PUBG,  nie tylko w fanach uczestniczących w PGI 2018, ale także tych, którzy oglądają w domu.

Źródło: steamcommunity.com

Tagi: bluehole studio PlayerUnknown's Battlegrounds