Anna Jurak Anna Jurak 19.04.2018 11:34
Frostpunk - nowy zwiastun opisuje szczegóły rozgrywki
416V

Frostpunk - nowy zwiastun opisuje szczegóły rozgrywki

Frostpunk będzie strategią czasu rzeczywistego z elementami survivalu. Jakie wyzwania czekają nas w tej produkcji zdradza najnowszy zwiastun.

Premiera gry Frostpunk już 24 kwietnia. 11 bit Studios wyjaśniło naprawdę sporo w najnowszym zwiastunie.

Frostpunk od 11 bit Studios trafi na konsole

Gra opowiada o przetrwaniu w społeczeństwie. Zadaje pytanie "Do czego ludzie są zdolni, kiedy popychani są na skraj zagłady?". Naszym celem będzie zbudowanie "ostatniego miasta na Ziemi" i dopilnowanie by jego mieszkańcom niczego nie zabrakło. Będzie to wymagające zadanie, które przetestuje naszą empatię oraz umiejętność strategicznego myślenia.

Frostpunk - najnowszy zwiastun

Rozwój miasta będzie ważnym elementem rozgrywki. Kluczowym będzie zadbanie o produkcję ciepła i dostarczenie jej w każdą część miasta. Zadecydujemy także o zasadach, które będą panować w mieście. To my będziemy decydować o tym jak wygląda codzienne życie poszczególnych mieszkańców. Należy skupić się nie tylko na dostarczeniu wszystkich materialnych dóbr potrzebnych do przetrwania, ale także nad utrzymaniem odpowiedniego ducha w ludziach - ich chęci przetrwania. 

Wszystko w grze zależy od naszych umiejętności jako przywódca oraz tego w jaki sposób wszystkim zarządzamy. Zyskamy możliwość wyruszenia na ekspedycje w celu znalezienia informacji, zasobów lub ocalałych ludzi. Wyjście w świat będzie się jednak wiązało z ryzykiem. Każda, nawet najmniejsza decyzja, która może wydawać się błaha, przyniesie konsekwencje. Przekonamy się, że na przywódcy spoczywa ogromna odpowiedzialność, która może być ciężarem. Mieszkańcom mogą nie podobać się podjęte przez nas decyzje. To od nas zależy czy będziemy rządzić "żelazną pięścią" czy obierzemy inną drogę. 

11 bit Studios dodaje, że gra będzie w przyszłości rozwijana. Jej cena to $29,99 (ok. 100zł).

Źródło: YouTube (11 bit studios)

Tagi: 11bit studios Frostpunk pc wideo