Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.04.2018 21:18
Battle Royale w Battlefield V w fazie prototypu
697V

Battle Royale w Battlefield V w fazie prototypu

Battlefield V pojawi się już jesienią. Podobnie jak coraz większe grono - otrzyma tryb Battle Royale. Serwis VentureBeat donosi, że obecnie DICE jest w fazie tworzenia prototypu, który ma trafić do gry.

Premiera nowego Battlefielda w tym roku jest potwierdzona przez EA. Grę mamy zobaczyć w trakcie konferencji EA Play w czerwcu tego roku. Nie wiemy jednak, czy nowa część FPS-a od DICE będzie nazywała się faktycznie Battlefield V. Według plotek - mamy odwiedzić czasy drugiej wojny światowej.

Kolejne testy Battlefield 1 Potyczki dostępne dla wszystkich

A co Battlefield ma wspólnego z Battle Royale? Na razie - nic. Ale jak donosi VentureBeat, DICE stworzyło wstępny prototyp tego trybu chcąc sprawdzić, czy po pierwsze - pasuje on do ich FPS-a, a po drugie - czy da się zrobić z tego jakościowego konkurenta dla PUBG-a oraz Fortnite'a. Samo istnienie prototypu niczego nie przesądza. Jeśli DICE uzna, że to nie ma sensu - całość poleci do kosza.

A co jeśli Battlefield Battle Royale będzie udane? Nie liczmy na obecność tego trybu w dniu premiery. Battlefield V pojawi się na jesień tego roku i DICE po prostu nie zdąży na dzień premiery. Jeśli więc się pojawi - to w formie darmowej aktualizacji po premierze. Może nawet jako niewymagająca podstawki gra.

Rywalizacja na rynku Battle Royale robi się więc coraz mocniejsza. Poza liderami w postaci PUBG-a i Fortnite'a, mamy mnóstwo klonów na mobilki, deweloperzy na PC-tach masowo zaczynają wydawać swoje wczesne gry na Steamie próbując uszczknąć tortu. Nawet rynek AAA się za to zabiera. Ekipa od The Division pracuje nad tym tematem, Call of Duty według plotek ma dostać Battle Royale zamiast singlowej kampanii.

Będzie ciekawie w tym roku. I wyjątkowo... podobnie.

Źródło: https://venturebeat.com/2018/04/18/dice-battlefield-v-battle-royale/

Tagi: Battlefield V Digital Illusions CE Electronic Arts playstation 4