Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 18.04.2018 14:30
Serialowy Wiedźmin nie wcześniej niż w 2020 roku
668V

Serialowy Wiedźmin nie wcześniej niż w 2020 roku

O serialu na podstawie uniwersum Andrzeja Sapkowskiego dotychczas wiadomo było niewiele. Najnowszych informacji nie ma za wiele, jednak są one bardzo konkretne.

Obecnie jeżeli chcemy zobaczyć Geralta na małym ekranie to musimy zadowolić się jedynie filmami, w których występuje cosplayer Maul. Na serialową adaptację tworzoną na zlecenie Netfliksa przyjdzie nam trochę poczekać.

Wiedźmin 3 - humorystyczna reklama z figurką w roli głównej

Jeden z producentów, Erik Barmack udzielił wywiadu portalowi naEkranie.pl. W Rzymie trwa właśnie event, na którym Netflix prezentuje swoje nowe produkcje i wśród nich znalazł się serial Wiedźmin. Producent wyjawił, że choć prace nad scenariuszem wciąż trwają to rozpoczęto poszukiwania odpowiednich miejsc do nakręcenia scen. Będą one nakręcone na terenie Europy Środkowej, w tym Polski. Dopiero po wybraniu lokacji producenci będą kompletować obsadę aktorów.

Jak widać, prace nad serialem nadal są na początkowym etapie, mimo tego, że stworzono już scenariusz do pilotażowego odcinka, a jedna ze scenarzystek - Lauren S. Hissrich od jakiegoś czasu przebywa w Polsce, by poznać naszą kulturę, kraj oraz Andrzeja Sapkowskiego, który najprawdopodobniej udziela konsultacji pisarce. W ostatnim tygodniu Lauren odwiedziła Warszawę, Łódź oraz Kraków.

Zdaniem Erika Barmacka prace nad serialem o Białym Wilku ruszą pod koniec bieżącego roku lub na początku przyszłego. Dlatego premiera nie odbędzie się wcześniej niż za 2 lata.

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/kiedy-serial-wiedzmin-netflix-odpowiada-3104485

Tagi: Andrzej Sapkowski geralt lauren s. hissrich netflix serial Wiedźmin