Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 17.04.2018 17:31
Bioware planuje nowe historie dla Anthem
362V

Bioware planuje nowe historie dla Anthem

Mass Effect Andromeda był rozczarowaniem i nie doczekał się fabularnych rozszerzeń. Nie oznacza to, że BioWare całkowicie rezygnuje z takiego sposobu rozwijania produkcji.

Anthem pierwotnie miało się ukazać w tym roku, jednak po pewnym czasie ogłoszono, że premiera została przesunięta na 2019 rok. Dyrektor generalny, Casey Hudson zdradza plany co do najnowszej gry studia.

Anthem najważniejszym projektem Bioware. Gra dopiero w 2019

Najnowszy blog studia BioWare skupia się na zwierzeniach dyrektora generalnego, Casey'a Hudsona. W materiale wyjawia on, że kiedy Mass Effect: Andromeda się ukazał wracał on do studia, po przerwie wywołanej pracą dla Microsoftu w dziale pracującym nad HoloLens. Nowa historia z uniwersum Mass Effecta nie otrzymał żadnych fabularnych dodatków, ale to nie oznacza, że tak samo będzie w przypadku Anthem.

Anthem to gra, po której BioWare obiecuje sobie najwięcej i jak sam Casey przyznaje należy ona do grona produkcji, dla których najważniejsze są kreacja świata, postaci oraz fabuły. Gry studia muszą być stworzone tak, aby stale zapewniały nowe doświadczenia, historie i były zgodne z oczekiwaniami graczy.

Casey Hudson współpracuje z BioWare 20 lat. Jest on odpowiedzialny za takie produkcje jak Star Wars: Knights of the Old Republic oraz trylogia Mass Effect.

Źródło: http://blog.bioware.com/2018/04/16/studio-update-from-casey-hudson/

Tagi: Anthem BioWare Edmonton Electronic Arts pc PlayStation 4