Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 17.04.2018 17:39
Sony rozważa nowe możliwości PSVR
1239V

Sony rozważa nowe możliwości PSVR

Sony cały czas próbuje ulepszyć swój headset VR. Dlatego w przyszłości możemy zobaczyć streamy z wirtualnej rzeczywistości oraz tzw. mieszanej rzeczywistości.

Droga do streamów z wirtualnej rzeczywistości jest długa i pełna zakrętów. Dobrze wiedzieć, że Sony cały czas szuka rozwiązań mogących ułatwić oglądanie takich audycji. Przede wszystkim chcą aby gracz mógł wybrać pozycję kamery w świecie gry, modyfikować obraz pierwszoosobowy oraz dodać efekt stabilizacji kamery i nałożyć różne filtry. Ma to na celu zwiększenie komfortu oglądających. 

Które gry na PS VR zarobiły najwięcej?

Dodatkowy kąt widzenia pozwolił by lepiej skupić się na postaci gracz niż dotychczas. Z tego powodu twórcy gier na PSVR będą musieli zmienić podejście do sposobu tworzenia bohatera. Pełne ciało z reagującą głową będzie wyglądać lepiej niż latające w powietrzu ręce prawda? 

Ale to nie wszystko co Sony testuje. Rozważana jest także opcja posadzenia reżysera na kanapie obok gracza. Pozwoliło by to na kontrolę audycji w czasie rzeczywistym. Rozważano też dodanie kamery zewnętrznej pozwalającej na obserwację gracza. Jednak, żeby nie było zbyt pięknie, mamy też złe wiadomości. Wspomniane udogodnienia prawdopodobnie nie znajdą się w produkcji za czasów PS4 Pro. Konsola nie ma wystarczającej mocy obliczeniowej, żeby jednocześnie obsłużyć grę i tak zaawansowaną audycję. 
 

Źródło: https://venturebeat.com/2018/04/13/sony-is-considering-new-psvr-livestreaming-and-mixed-reality-features/

Tagi: ps4 psvr sony