Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 16.04.2018 15:35
EA uczy się na błędach ze Star Wars Battlefront 2
418V

EA uczy się na błędach ze Star Wars Battlefront 2

Już wkrótce EA Play 2018, na którym poznamy szczegóły dotyczące takich tytułów jak nowy Battlefield czy Anthem. Wiceprezes EA poruszył temat mikrotransakcji, których możemy się spodziewać.

System mikrotransakcji w Star Wars Battlefront 2 wywołał spore poruszenie w branży gier komputerowych i nie tylko. EA powoli przywraca je do życia, lecz w zmienionej formie.

Lootboksy zwróciły uwagę polskiego rządu

W ostatnim czasie wiceprezes Electronic Arts, Patrick Söderlund udzielił wywiadu dla serwisu The Verge, w którym wypowiedział się na temat opcjonalnych płatności w przyszłych grach. Na początku przyznaje, że afera ze Star Wars Battlefront 2 wywarła na Electronic Arts spore wrażenie i wyjaśnia jaki był pierwotny zamysł włodarzy.

Naszym zamiarem, który wymyśliliśmy było to, aby więcej osób chciało grać przez dłuższy czas. I jak w przypadku wielu innych tytułów na rynku, chcieliśmy aby nam się to zwracało.  Ale w tym samym momencie popełniliśmy błąd.

Reakcje graczy sprawiły, że wydawca pochylił się nad problemem i teraz wiceprezes obiecuje, że nowe tytuły takie jak nowy Battlefield czy Anthem będą miały lepszy system mikropłatności.

Podjęliśmy odpowiednie i znaczące kroki, by przeanalizować i dobrze zrozumieć najważniejsze mechaniki monetyzacji, lootboksów i innych elementów naszych gier, zanim trafią na rynek  W kontekście gier, które ukażą się jako następne jak np.  Battlefield lub Anthem, gracze dali nam jasno do zrozumienia,  że nie możemy sobie pozwolić na podobne błędy. I nie popełnimy ich.

Patrick Söderlund obiecuje, że EA zamierza poważnie traktować graczy i nadal słuchać ich opinii, ale to akcje spółki mają zweryfikować czy coś się poprawiło.

Źródło: https://www.theverge.com/2018/4/13/17230874/ea-star-wars-battlefront-2-loot-box-patrick-soderlund-interview

Tagi: ea lootboksy lootbox Mikropłatności mikrotransakcje