Anna Jurak Anna Jurak 12.04.2018 12:20
Nobunaga’s Ambition: Taishi - premiera na PC oraz PlayStation 4 potwierdzona
252V

Nobunaga’s Ambition: Taishi - premiera na PC oraz PlayStation 4 potwierdzona

Nobunaga’s Ambition: Taishi ukaże się niebawem na PC oraz konsoli PlayStation 4. Wciąż brak jednak jakichkolwiek informacji na temat premiery na konsoli Nintendo Switch.

Nobunaga’s Ambition: Taishi to najnowsza gra z serii Nobunaga Ambition, która obchodzi w tym roku 35-lecie. Tytuł ten należy do kategorii Grand Strategy, co oznacza, że rolą gracza jest koordynowanie i kierowanie wszystkimi zasobami narodu, by osiągnąć polityczny cel wojny.

Prowadzenie wojen w Nobunaga’s Ambition: Sphere of Influence - galeria i filmiki

Koei Tecmo ogłosiło, że gra zostanie wydana w Europie 8 czerwca na PC oraz konsoli PlayStation 4. Zastanawiającym jest fakt, że mimo iż Nobunaga’s Ambition: Taishi to japoński tytuł, nie wiadomo jeszcze nic o premierze na Nintendo Switchu

Nobunaga's Ambition: Taishi -  zwiastun

Nobunaga’s Ambition: Taishi skupia się na walce o dominację w erze Sengoku w Japonii. Gracze będą musieli wykorzystać szeroką gamę opcji taktycznych, aby stworzyć nowe strategie, które pozwolą na zdobycie przewagi nad przeciwnikiem. Strategie te koncentrują się nie tylko na kampaniach militarnych, ale również na zarządzaniu obiektami produkcyjnymi i szlakami handlowymi, aby stale powiększać terytorium i zwiększać siłę armii.

Dodatkowo ciekawym aspektem jest wprowadzenie systemu Resolve gdzie każdy oficer ma swój własny zestaw aspiracji, który zobrazuje jak będą działać w danej sytuacji, a rozgrywka zmieni się odpowiednio, z nową taktyką potrzebną do przyjęcia przeciwnych lub podobnych punktów widzenia. 

Źródło: koeitecmoeurope.com, YouTube (KOEI TECMO AMERICA)

Tagi: Koei Tecmo Nobunaga's Ambition: Taishi pc playstation 4 Tecmo Koei Games wideo