Anna Jurak Anna Jurak 09.04.2018 16:12
Blind - takich gier potrzebuje VR!
483V

Blind - takich gier potrzebuje VR!

Klimatyczne Blind ma szansę zostać jedną z najlepszych gier z użyciem gogli VR. Kiedy zagramy?

VR nie jest aż tak popularne w naszym kraju jak się spodziewaliśmy. Ta platforma potrzebuje większej liczby solidnych, dopracowanych tytułów. Pojawiła się właśnie kolejna nadzieja na horyzoncie. Blind to intrygujący tytuł, który zachęca do zabawy w wirtualnej rzeczywistości.

Wybierz się na wycieczkę po posiadłości w Torn

Blind to produkcja niezależnego włoskiego studia Tiny Bull. Wcielamy się w rolę niewidomej kobiety. Wszechogarniającą ciemność przerywają jedynie przedmioty tworzące dźwięki - takie jak na przykład gramofony. Dźwięk odgrywa bardzo ważną rolę w tej produkcji. Jako osoba niewidoma będziemy posługiwać się echolokacją, by odnaleźć się w przestrzeni. W tym celu będziemy używać laski. Krótkie fale dźwiękowe wywołane jej uderzeniem rozświetlą na moment pobliskie otoczenie.  

Blind - zwiastun 

Gra została stworzona od podstaw dla rzeczywistości wirtualnej.  Twórcy projektowali ją z myślą o goglach HTC Vive, Oculus Rift oraz PlayStation VR. Celem Blind jest wydostanie się z mrocznej posiadłości oraz odnalezienie odpowiedzi na następujące pytania: 

Czego nie widzisz? Gdzie jesteś? Kto jest Strażnikiem? Dlaczego cię porwał i dlaczego chce, żebyś rozwiązał zagadki w tym dziwnym miejscu?

Niestety data premiery jest wciąż nieznana. Bądźmy jednak dobrej myśli. Pierwsze wzmianki o Blind miały miejce już 3 lata temu. Powyższy zwiastun ukazał się 6 kwietnia. Rokowania są jak najbardziej pozytywne. Pozostaje czekać. 

Źródło: YouTube (Surprise Attack), tinybullstudios.com

Tagi: Blind pc playstation 4 Tiny Bull Studios wideo