Paweł Musiolik Paweł Musiolik 03.04.2018 07:48
Śródziemie: Cień Wojny pozbędzie się mikrotransakcji
1072V

Śródziemie: Cień Wojny pozbędzie się mikrotransakcji

Mikrotransakcje zostaną usunięte z Śródziemie: Cień Wojny już za kilka tygodni. Monolith zapowiedziało wielkie zmiany w swojej grze, włącznie z przebudowaniem jej większej części.

Śródziemie: Cień Wojny stało się negatywnym bohaterem wzbierających na sile w 2017 roku afer z mikrotransakcjami i skrzynkami z losową zawartością. W gdzie dla jednego gracza, znaczącą część mechaniki oparto a kupowanie skrzynek z losowymi generałami, które dodatkowo w najlepszym wydaniu mogliśmy kupować za prawdziwą gotówkę.

Śródziemie: Cień Wojny. Nadchodzi dodatek Desolation of Mordor

Zarówno deweloper jak i wydawca gry nic sobie z tej krytyki nie robili. Śródziemie: Cień Wojny sprzedawało się dobrze, znaleźli się obrońcy tych mikrotransakcji i większość była zadowolona. Jednak dzisiaj w nocy naszego czasu pojawił się komunikat, który jest sporym zaskoczeniem - Monolith usunie z gry mikrotransakcje i związane z nimi skrzynki.

17 lipca pojawi się aktualizacja, która usunie z gry Złoto, Skrzynki wojenne oraz opcję kupowania złota za prawdziwą gotówkę. Wcześniej, bo 8 maja zniknie opcja kupowania Złota za gotówkę.  Ten ruch pociągnie za sobą także przebudowanie gry w każdym aspekcie, na który miały wpływ skrzynki.

Przebudowany zostanie system Nemesis, czwarty rozdział , który wymagał ogromnego grindowania (albo płacenia za skrzynie) zostanie znacząco przebudowany, pojawia się nowe skórki dla postaci, nowe umiejętności, opcje rozbudowy postaci i przedmiotów. Uzupełnione zostaną także scenki by lepiej opowiadać historię.

Jak widać - przeciwnicy skrzynek i mikrotransakcji odnieśli kolejny sukces w swojej krytyce. Fani tego rozwiązania (zwłaszcza ci zażarcie go broniący) dostali kolejny pstryczek w nos.

Śródziemie: Cień Wojny - zwiastun Ostrza Galadrieli

 

Źródło: https://community.wbgames.com/t5/Official-Announcements/Important-Free-Updates-Coming-to-Shadow-of-War/m-p/1831034#M762

Tagi: Monolith Productions PlayStation 4 Śródziemie: Cień Wojny Warner Bros. Interactive