Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.03.2018 14:42
Szczęki, Powrót do przyszłości jako gry? A może growy powrót Turoka?
316V

Szczęki, Powrót do przyszłości jako gry? A może growy powrót Turoka?

Universal chciałoby wrócić do większej obecności na rynku gier. Dlatego wraz z Unity ogłoszono konkurs - Universal GameDev Challenge.

Universal już kiedyś mocno zaznaczało swoją obecność w świecie gier. Nie trzeba nikomu chyba przedstawiać Crasha i Spyro, które były własnością tej firmy. Ostatnie parę lat to jednak brak obecności poza mainstreamem, wiec to ma się zmienić. Na razie - bez zespołów deweloperskich z wysokimi budżetami.

Universal wraz z Unity Technologies postanowiło zorganizować konkurs na grę z wykorzystaniem jednej z kilku marek studia. Mówimy tutaj o:

  • Szczęki
  • Powrót do przyszłości
  • Turok
  • Battlestar Galactica
  • DreamWorks Voltron Legendary Defender

Do konkursu może zgłosić się każdy deweloper tworzący na silniku Unity, wysyłając prototyp swojej produkcji. Do końca konkursu i zamknięcia zgłoszeń pozostało 28 dni. W pierwszym etapie należy zgłaszać dokumenty przedstawiające pomysł na grę, studio w którym się tworzy produkcję a także tzw. pitch video, które ma sprzedaż pomysł.

Zwycięzca drugiej fazy konkursu otrzyma możliwość stworzenia projektu który zaproponował (na PC) wraz z rocznym konsultingiem ze strony Universal, 150 tysięcy dolarów nagrody oraz dwa bilety na Unite North America.

Źródło: https://connect.unity.com/challenges/universal

Tagi: battlestar galactica powrót do przyszłości szczęki turok universal