Kacper Mądry Kacper Mądry 23.02.2018 19:19
Fire Emblem Heroes zarobiło prawie $300 milionów
283V

Fire Emblem Heroes zarobiło prawie $300 milionów

Fire Emblem Heroes to najbardziej udana produkcja mobilna od Nintendo. Tytuł zarobił spore pieniądze.

Fire Emblem Heroes jest już dostępne od roku, więc przyszła pora na podsumowania. Jak w porównaniu do innych tytułów radzi sobie gra?

Fatalne wyniki finansowe Nintendo w sektorze mobilnym

Fire Emblem Heroes zarobiło $295 milionów, licząc od dnia premiery. Oznacza to, że jest ono najlepiej zarabiającą grą Nintendo na platformy mobilne. Produkcja jest darmowa i oferuje liczne mikrotransakcje. To właśnie one sprawiły, że tytuł przynosi tak duże pieniądze i zdecydowanie wyprzeda Super Mario Run wymagające jednej opłaty.

fire emblem heroes

Fire Emblem Heroes wypada również znacznie lepiej niż Animal Crossing, które podczas swoich dwóch miesięcy istnienia na rynku wprowadziło do kasy Nintendo $20 milionów, podczas gdy Fire Emblem - $86 milionów. Różnice w popularności tytułów widać również w ilości pobrań. Animal Crossing zajmuje 190 miejsce, podczas gdy Fire Emblem Heroes 34.

Skąd pochodzą największe zyski? 30 procent płatności jest wykonywanych w USA, a 60 w Japonii. Jeśli chodzi o Animal Crossing, gra zarabia głównie dzięki Japończykom - 82 procent płatności jest wykonywanych na terenie ich kraju.

Źródło: https://nintendoeverything.com/fire-emblem-heroes-earned-almost-300-million-in-its-first-year-doing-better-than-mario-run-and-animal-crossing-pocket-camp/

Tagi: Fire Emblem Heroes mobile Nintendo Nintendo EPD