Daniel Stroński Daniel Stroński 23.02.2018 16:19
Xperia XZ2 i XZ2 Compact ogromnymi "bezramkowcami" od Sony
570V

Xperia XZ2 i XZ2 Compact ogromnymi "bezramkowcami" od Sony

Sony nie może przekonać się do ekranu pokrywającego całą powierzchnię telefonu, ale jest coraz bliżej. Nowe, wielkie modele Xperii robią wrażenie.

Xperia XZ2 i XZ2 Compact to nadchodzące flagowce Sony, które zostaną zaprezentowane w tę niedzielę podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Jest na co czekać, bo 5,7-calowy (i 5-calowy w przypadku braciszka Compact) ekran LCD w rozdzielczości Full HD i proporcjach 18:9 zapowiada się intrygująco.

Nadchodzący smartfon ma pracować na potężnym Snapdragonie 845 z systemem operacyjnym Android 8.0. Z obu stron znajdziemy szkło Gorilla Glass 5, a aluminiowe obramowanie dostępne będzie w czterech kolorach (czarny, srebrny, zielony i różowy). Z tyłu umiejscowiono czytnik linii papilarnych oraz 19-megapikselową kamerę (f/1.8) znana z modelu ZX Premium, którą nagramy filmy w 4K z HDR oraz super slow-mo w Full HD. 

Czym dwa nowe telefony różnią się prócz rozmiaru? Oba posiadają na froncie głosniki stereo S Force, ale tylko w XZ2 zastosowano wsparcie technologii haptycznej, która ma zsynchronizować delikatne wibracje telefonu z dźwiękiem. Co do baterii, jest to 3180mAh dla XZ2 oraz 2870mAh w XZ2 Compact z ładowaniem przez złącze USB typu C, przy czym tylko ten pierwszy naładujemy bezprzewodowo.

Xperia XZ2

Źródło: https://venturebeat.com/2018/02/23/meet-sonys-first-full-screen-smartphones-xperia-xz2-and-xz2-compact/

Tagi: compact smartfon sony xperia Xz2