Daniel Stroński Daniel Stroński 27.01.2018 10:00
Przegląd gier niezależnych #42 - Grave Danger, Iconoclasts, World of Tanks VR i inne
291V

Przegląd gier niezależnych #42 - Grave Danger, Iconoclasts, World of Tanks VR i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Grave Danger: The Ultimate Edition 

Inspirowana klasykiem Lost Vikings platformówka logiczna 2D, gdzie do dyspozycji mamy trójkę postaci - kowboja, maga i ducha. Każdy z bohaterów wyróżnia się własnym zestawem umiejętności i tylko poprzez współpracę możemy pokonywać przeszkody na naszej drodze. Grać można samemu, kontrolując naszych poszukiwaczy przygód na zmianę, lub w lokalnej kooperacji do trzech graczy naraz. Edycja Ultimate dodaje do pecetowego oryginału 10 dodatkowych poziomów ze świeżymi mechanikami.

Gra w wersji na PlayStation 4 zaplanowana została na trzeci kwartał tego roku.

Grave Danger - zwiastun

 

Iconoclasts

Pixel-artowy platformer utrzymany w koncepcji metroidvanii. Wcielamy się w młodą mechaniczkę imieniem Robin, która bardzo chce obsługiwać maszyny i pomagać ludziom, ale nie posiada odpowiednich licencji. Wszystko zmienia się, gdy jej bliscy znajdują się w niebezpieczeństwie, a w pościg za protagonistką ruszają agenci One Concern. Dostajemy wielką przygodę z wymagającymi bossami (ponad dwudziestu!), zagadkami logicznymi i kluczem francuskim w ręku.

Gra trafiła do sprzedaży w tym tygodniu i wyrwiecie ją w PS Store za 84 zł (Cross-Buy PS4/Vita).

Iconoclasts - zwiastun

 

Railway Empire

Strategia pozwalająca projektować sieć połączeń kolejowych na terenie Stanów Zjednoczonych w latach 30. XIX wieku. Ma graczy czeka ponad 40 rodzajów pociągów, rozmaite stacje, fabryki i atrakcje turystyczne do zbudowania oraz ponad 300 wynalazków i ulepszeń do odblokowania. Docelowo mamy przejść przez kilka er technologicznych innowacji, zmagając się z innymi potentatami przemysłu kolejowego.

Projektowanie, zarządzanie, szpiegowanie i sabotaże rozpoczęły się wczoraj i grę można znaleźć w sklepach oraz w PS Store (249 zł).

Railway Empire - zwiastun

 

Gravel

Twórcy obiecują "ostateczne doświadczenie off-roadowe", które zastąpi nam nieobecnego od dawna MotorStorma. Mamy więc dostać zręcznościowy model jazdy, ciężkie warunki na trasach (błoto, zamieć śnieżna itp.) oraz cztery rodzaje rywalizacji: Cross Country, Wild Rush, Speed Cross oraz Stadium - zarówno offline, jak i przez Sieć.

Premiera już w przyszłym miesiącu, 26 lutego. Na razie udostępniono dłuższy pokaz rozgrywki.

Gravel - pokaz rozgrywki

 

Black Clover: Quartet Knights

Kwartet rycerzy to trzecioosobowa magiczna strzelanka sieciowa w klimacie fantasy. Starcia odbywają się między dwoma drużynami po czterech graczy, a mocną stroną mają być odmienne zestawy magii dla każdego bohatera oraz złożone plansze sprzyjające strategicznym zagrywkom. W kwestii fabuły mowa tu o ataku demonów na świat ludzi, przy czym wszystko bazuje na serii mangi i anime o tym samym tytule.

Premiera w Europie planowana jest na ten rok. Poniżej przedstawienie trybu Capture the Zone, gdzie musimy utrzymać przez określony czas strefę na arenie.

Black Clover: Quartet Knights - pokaz rozgrywki

 

World of Tanks VR

Jedna z najpopularniejszych gier free-to-play zamierza wejść na poletko wirtualnej rzeczywistości. Na razie bez większych konkretów, ale Wargaming utworzyło już 75-osobowy zespół ze studiem w Moskwie, który w tym roku ma poszerzyć się o dwa kolejne biura w Amsterdamie i Nowym Jorku.

Co to może oznaczać dla produkcji? Wargaming uważa, że wielomilionowa społeczność graczy, która gra w ich sieciowe walki czołgami, z pewnością odnajdzie się w sprzęcie VR. Nie wiadomo jednak zupełnie niczego i póki co mamy tylko logo:

World of Tanks - zwiastun gry

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: Black Clover: Quartet Knights Grave Danger: The Ultimate Edition  Gravel iconoclasts PlayStation 4 przegląd gier niezależnych Railway Empire wargaming wideo World of Tanks world of tanks vr