Paweł Musiolik Paweł Musiolik 24.01.2018 15:26
Resident Evil 2 rozpił Hidekiego Kamiya'ę. Znany twórca dzieli się ciekawostkami z tworzenia gry
490V

Resident Evil 2 rozpił Hidekiego Kamiya'ę. Znany twórca dzieli się ciekawostkami z tworzenia gry

Resident Evil 2 świętowało ostatnio 20. urodziny. Z tej okazji, na Twitterze ciekawostkami podzielił się jeden z twórców gry - Hideki Kamiya.

20. urodziny Resident Evil 2 to idealny moment na wspominki. Z podobnego założenia wyszedł Hideki Kamiya, który na Twitterze postanowił podziękować fanom za życzenia, które mu składali. Jednocześnie - podzielił się ciekawostkami z procesu produkcji gry.

Resident Evil 2 świętuje 20 urodziny

Przypomnijmy, że Hideki Kamiya był reżyserem Resident Evil 2. To była pierwsza tak poważna produkcja 25-letniego dewelopera. Kamiya cechował się ogromną motywacją, ale gdyby nie Noboru Sugimura, jedna z najlepszych gier nigdy by nie wyszła. To Sugimura kazał wyrzucić projekt znany nam jako Resident Evil 1.5 do kosza i rozpocząć prace od nowa, tym razem z pomocą Shinji Mikamiego.

Kamiya zdradził, że RE2 było pierwszą grą do której nagrywano angielskie głosy poza granicami Japonii, gdzie robiono pierwszy raz CGI. Ujawnił też, że bez konsultacji dodał do gry linijkę tekstu wypowiadaną przez Claire - "Chris, I have to find you" - co wkurzyło Sugimurę, który przez jedno zdanie musiał zmieniać całą fabułę Code Veronica X.

A co z informacją z tytułu? Kamiya przyznał, że dodawał do gry elementy które wydłużały proces tworzenia i ostatecznie zmusiły wydanie gry na dwóch płytach. Z powodu stresu - zaczął pić. Na tyle, że wieczorami zalewał się konkretnie, a ranem przychodził do pracy na ogromnym kacu.

Tagi: Capcom hideki kamiya PlayStation Resident Evil 2 Virgin Interactive

Nie przegap