Daniel Stroński Daniel Stroński 17.01.2018 10:58
Hellblade: Senua's Sacrifice nagrodzone przez brytyjską Gildię Scenarzystów
393V

Hellblade: Senua's Sacrifice nagrodzone przez brytyjską Gildię Scenarzystów

Hellblade: Senua's Sacrifice, czyli największy "indyk" ubiegłego roku, zgarnęło już sporo branżowych nagród za pierwszoplanową rolę. Teraz gra została doceniona wśród pisarzy.

Hellblade: Senua's Sacrifice od Ninja Theory było dość oryginalnym podejściem do historii wojowniczki, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że deweloper ma na koncie DmC: Devil May Cry. Po wymordowaniu jej plemienia przez wikingów, tytułowa Senua musi podjąć nierówną walkę z... demonami w swojej głowie. Co ciekawe, odtwórczyni głównej roli Melina Juergens nie jest aktorką, a zajmuje się edycją wideo, ale spisała się na tyle dobrze, że nagrodzono ją m.in. na The Game Awards.

Poznajcie zwycięzców The Game Awards 2017

Brytyjska Gildia Scenarzystów wybrała najlepszych z najlepszych ubiegłego roku i w kategorii Gra Wideo nagrodę dostało właśnie Hellblade: Senua's Sacrifice, pokonując Battlefielda 1 oraz pecetowe Subsurface Circular. Autor scenariusza przygody Senui to Tameem Antoniades, który stworzył historie znane m.in. z Heavenly SwordEnslaved: Odyssey to the West.

Melina Juergens i Tameem Antoniades

11 lutego poznamy z kolei zwycięzców amerykańskiej Gildii Scenarzystów, gdzie nominowane są następujące gry:

  • Madden NFL 18: Longshot,
  • Horizon Zero Dawn,
  • Futurama: Worlds of Tomorrow,
  • Dishonored: Death of the Outsider.

 

Tagi: hellblade: senua's sacrifice Ninja Theory palystation 4 wideo