Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.01.2018 11:25
Prince of Persia może wrócić
950V

Prince of Persia może wrócić

Prince of Persia to seria, którą nie trzeba nikomu przedstawiać. Przez lata najpopularniejszy cykl gier Ubisoftu, przeszedł na emeryturę po tym, jak popularność zdobyło Assassin's Creed. Fani co jakiś czas pytają o powrót Księcia Persji i wygląda na to, że pojawił się cie szansy.

Prince of Persia to seria, której korzenie sięgają do 1989 roku kiedy to Jordan Mechner wydał pierwszą odsłonę przygód Księcia Persji. Gra momentalnie stała się hitem przenoszonym na wiele systemów growych. Prince of Persia doczekało się kontynuacji w 1994, później nieudanej odsłony w 3D (wydana w 1999 roku), po czym zniknęła na całe cztery lata.

W 2003 roku pojawiło się fenomenalne Prince of Persia: Piaski Czasu, które nawiązując wprost do klimatu Baśni 1000 i 1 nocy zdobyło serca krytyków i graczy. Kolejne odsłony zmieniły jednak ton na poważniejszy i mroczniejszy (Dusza Wojownika, Dwa Trony). Zmiana przyszła znowu w 2009 roku gdy pojawiło się po prostu Prince of Persia, przez wielu krytykowane z powodu niskiego poziomu trudności, przez innych doceniane za rozgrywkę i warstwę artystyczną. Przy okazji pojawiła się także odnowiona wersja pierwszej części jako Prince of Persia Classic.

W 2010 roku dostaliśmy jeszcze Prince of Persia: Zapomniane Piaski. I to było na tyle jeśli chodzi o duże gry (w 2013 roku pojawiła się gra na smartfony). Fani od tamtego momentu proszą o kolejną odsłonę i przez lata nie spotkali się z odzewem.

Do wczoraj. Jordan Mechner na Twitterze w odpowiedzi na pytanie Czy Książę Persji jest jeszcze aktywny? napisał, że rozumie sentyment, który podziela sporo ludzi. Jednocześnie, robią oni (kimkolwiek oni są) wszystko, by Prince of Persia wróciło.

Oczywiście żadne to potwierdzenie nowej gry, ale... coś jest widocznie na rzeczy. I zanim ktoś popadnie w hurraoptymizm, warto brać pod uwagę, że może po prostu chodzić o nową odsłonę na smartfony, albo odnowienie którejś ze starszych odsłon. Ale z drugiej strony, Książę Persji w otwartym świecie mógłby się sprawdzić.

Tagi: jordan mechner prince of persia Ubisoft