Jakub Barwiak Jakub Barwiak 29.12.2017 13:01
Reżyser Gry Geralda chciałby nakręcić sequel Lśnienia
395V

Reżyser Gry Geralda chciałby nakręcić sequel Lśnienia

Gra Geralda była, według wielu osób, najlepszą adaptacją twórczości Stephena Kinga w tym roku. Jej reżyser zdradził, iż chętnie powróciłby do świata wykreowanego przez legendarnego pisarza.

W rozmowie z Lijas Library, Mike Flanagan - reżyser pozytywnie ocenianej Gry Geralda - zdradził jaką następną książką Stephena Kinga chciałby się zająć. Filmowiec pracuje obecnie nad serialem dla Netfliksa, na podstawie książki Nawiedzony, jednak podkreślił, iż jest niezwykle zainteresowany powrotem do świata amerykańskiego pisarza.

Smętarz dla zwierzaków z datą premiery

Jest tyle książek Kinga. Jednak te, które chciałbym zekranizować  to Doktor Sen i Historia Lisey. W obu przypadkach, powodem jest to, iż mocno identyfikuję się z protagonistami. Historia Lisey to niesamowita powieść, piękna eksploracja małżeństwa. No i kto nie chciałby powrócić do świata Danny’ego Torrence’a?

Doktor Sen opowiada historię Abry Stone, dziewczynki urodzonej w 2001 roku, w której budzą się nadprzyrodzone zdolności łączące ją z Dannym znanym z Lśnienia. Wraz ze wzrostem jej mocy, polować na nią zaczyna grupa tajemniczych istot żywiących się energią osób posiadających lśnienie.

Nie jest to pierwszy raz, gdy słyszymy o ekranizacji Doktora Sen. W zeszłym roku ogłoszono, iż Warner Bros. planuje przenieść powieść na wielki ekran, projekt pozostaje obecnie bez reżysera, więc być może Flanagan dostanie swoją szansę.

 

Źródło: https://screenrant.com/geralds-game-director-shining-sequel/

Tagi: doktor sen gra geralda lśnienie netflix shining stephen king warner bros